World Carp Classic zpravodajstvi 2011

Sobota / Saturday 3.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

* Příjezd soutěžících k jezeru  /  Competitors begin to arrive at the lake
* Bivakování  /  Possibility to set up at Bivvy Camp

14:00 – 18:00        Kontrola člunů / Boat Check
15:00 – 19:00        Oficiální registrace soutěžících/člunů/doprovodných osob  /  Official registration for Pairs/Team Runners/Boat

Neděle / Sunday 4.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

* příjezd soutěžících k jezeru / Competitors begin to arrive at the lake
* bivakování / Possibility to set up at Bivvy Camp

11:00 – 19:00    Oficiální registrace soutěžících/člunů/doprovodných osob  /  Official registration for Pairs/Team Runners/Boat

Cesta proběhla zcela v klidu, až na velmi teplé počasí, které znepříjemňovalo cestování v neklimatizované dodávce.
Po příjezdu do kempu přivítání s již bivakujícími kolegy a klasický problém – kam se usadit. Češi zcela nepochopitelně, ale už pomalu tradičně, bivakují na dvou různých místech.
Pivečko, první zářez do kýty a notná dávka pohody a odpočinku.
Registrace plavidla proběhla bez problémů, ačkoliv pořadatelé značně nedůvěřivě zkoumali Tloušťákův Quicksilver, který má za sebou už tolik oprav, že je již prakticky nemožné rozeznat, co je ještě vůbec původní materiál a co záplata.
Na registraci týmu dnes nedošlo.

Pondělí / Monday 5.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

09:00 – 16:00    Oficiální registrace soutěžících/člunů/doprovodných osob / Official registration time for Pairs/Team Runner/Boat
14:00 – 17:00    Týmové gladiatorské hry  / Team Gladiator Games
17:00 – 19:00    Uvítací BarbyCue (večeře) pro účastníky  /  Competitors welcome BBQ
19:15 – 19:30    Oficiální zahajovací ceremoniál  /  Official Opening Ceremony
19:30 – 20:00    Oficiální fotografování  /  Official photograph
20:00 +  Losování lovných míst  /  Peg Draw

Krátká zpráva z registrace týmů. Kromě formalit se zde losuje i číslo, dle kterého se půjde dnes večer vylosovat soutěžní flek. Vylosovaný flek lze jednou zahodit a losnout si znovu, proto díky tomu jde u  „předlosování“ během registrace již o dost. Čím nižší číslo, tím větší šance, že se na první či druhý pokus podaří vylosovat nadějné soutěžní místo!
Některé české týmy mají registraci ještě před sebou, většina už ví, na čem je.

Takže:
Pavlin + Tloušťák mají č. 89
Jarda Těšínský + Peter Šimonič č. 110
Víťa Podoubský + Jirka Blažek č. 67

A teď to lepší:
Mik + Rafan č. 11
Majer + Gašpar č. 13
Tulo + Koloušek č. 14
Carpkiller + Rangemaster č. 16
Frolík + Maštalíř č. 30
Pospíšil + Vetr č. 31
Víťa Podoubský + Jirka Blažek č. 67
Radek Bis + Blažena č. 70
Zedníček + Navrátil č. 78
Pitr + Lišník č. 82
Pavlin + Tloušťák č. 83
Král + Hrubeš č. 89
Jarda Těšínský + Peter Šimonič č. 110

Tak to je mazec, polovina českých týmu bude losovat mezi prvními jedenatřiceti! Snad to našim vydrží i večer.  Konec hlášení.

Večerní losování:

Odpolední BBQ – masíčko se kupodivu dalo jíst, hranolky byly značně přesolené, ale i tak proti loňsku pokrok. Uvítací ceremoniál začal netradičně na břehu jezera odkud celý vlajkový průvod přešel do haly, kde mělo proběhnout losování. Přehlídka ve stylu Severní Koreje, jen ty tanky a rakety tomu chyběly :-).

A pak začalo samotné losování a nedá se zrovna říci, že by se Čechům dvakrát dařilo:

Kučera + Moc – Boel Baits č. 14
Majer + Gašpar – PV-TV 1
Tulínský + Hošek – CC Moore 6
Hubka + Štěřík – CC Moore 16
Frolík + Maštalíř  – Pescalis 10
Pospíšil + Vetr – Pescalis 1
Podoubský + Jiří Blažek – Pescalis 8
Bis + Tomáš Blažek – Jetfish 4
Zedníček + Navrátil – Pescalis 3
Pitr + Lišník – PV-TV 8
Krátký + Mejzr – SBS 7
Král + Hrubeš – Pescalis 11
Těšínský + Šimonič – Ultima 12

Dovolím si udělat malý, subjektivní rozbor:

Suverénně nejlépe dopadl los pro Niklovce (Hubka+Štěřík), kteří si vylosovali forhont s přístupem do rozlehlé zátoky, která patří pouze nim! Dá se očekávat, že se poperou nejen o sektorové vítězství, ale mají šanci i na to, aby výrazně promluvili i do celkového pořadí. Tak snad se jim to podaří – držme palce.

Vcelku nadějná místa mají i Mik s Rafanem (Ultima 8), během minulých ročníků se v jejich sektoru chytalo sice poměrně málo ryb, ale zato velkých. Vítr by měl většinou foukat proti nim, proto se dají očekávat vysoké vlny, což je Rafanova specialitka :-).  Dále pak Bis+Blažena, kteří sedí na špici s sektoru Jetfish. Otázkou je, zda proto nim nebude vítr, který poslední dobou fouká od západu, čili do jejich zad.

Jarda Těšínský + Peter Šimonič – na to, že losovali až stodesátí, chytili celkem nadějný flek. Mají přístup do zátoky také na volnou plochu. Mělo by to foukat proti nim.
Pavlin a Tloušťák – SBS 7 – místo se šancí na kapra. Mapa vždy trochu zkresluje, budu záležet, kde přesně jejich místo bude. Je proti nim velká, zarostlá zátoka, kde by ryby mohly být.
Majer + Gašpar – PV-TV 1. Tohle číslo mám rád, protože jsem s ním loni udělali 2. místo :-). Letos je to bohužel číslováno z druhé strany, takže je tento flek na opačné straně sektoru než loni. Mají přístup do mělké zátoky, kde loni chytal Aleš Vondrlík a neudělal tam vůbec nic. Moc šancí bych klukům nedával.
Pitr + Lišník – PV-TV 8 – bude záležet na tom, zda budou mít přístup do zátoky naproti. Pokud ne, tak je ostatní odříznou a jsou v pasti. Pokud ano, mají šanci na kapra.

Ostatní – troufám si říci, že jsou odsouzeni k neúspěchu. Mohou doufat jen v náhodnou rybu, která může přijít buď ze začátku závodu, kdy ještě nestačí odjet nebo během závodu, kdy bude z důvodu nepřízně počasí vyvěšena výstražná vlajka a vyhlášen zákaz vstupu na vodu – pak  zase nějaký ten šupinatý zoufalec může krátkodobě najet do onoho průplavu.

Straně ostrova, na které sedí dost našich týmů se říká „Hopeless Island“ čili beznadějný ostrov, totéž platí i pro místa naproti nim na pevnině – sektor CCM. I když naši kluci patří mezi šikovné rybáře, nemohou chytit rybu v místech, kde není. Prostor mezi pevninou a ostrovem  má cca 400-500m  a týmy jsou nahusto z obou stran a snad každý to vozí o kousek dál než je povolených 200m. Favoritem letošního WCC je znovuzařazený flek SBS 11, který si vylosovali Italové. Naše loňské, úspěšné místo obsadili Rumuni – jsem zvědav, jak se vypořádají s pařezovým polem a všudypřítomnými, ostrými škebličkami. Frank Warwick sedí na SBS 2, tedy kousek od Pavlina. Tim Paisley je někde v sekci Richworth s přístupem na volnou vodu, kde se každým rokem chytají pěkné ryby. Vzhledem k tomu, že jsou kluci na pevnině a mají s sebou kolo, tak snad budou fungovat i jako mobilní spojka s ostatními týmy z ČR.

SMS:

Miras -> JT: Na tu bídu jste vylosovali celkem nadějně. Tak ať tam máte ryby a ať vám to jezdí.
JT -> Miras: Dík, snad něco chytnem. Ale štěstí jsem si už vybral, chytal jsem tu týden před závodem a nej. 21,20 kg, 23 kg, a 26,80 kg, takže jsem spokojený. Ahoj.

mapa_wcc11Konec hlášení!

 

Úterý / Tueasdy 6.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

07:00             přesun soutěžících na lovná místa, zahájení příprav  /  Competitors free to go to pegs and prepare for competition at their leisure
14:00            oficiální start soutěže  /  local time Start of the competition

Přichystali jsme i malou novinku, týmům, kterým jsme se dovolali jsme zapnuli nahrávání a s jejich souhlasem přinášíme syrový záznam přímo do Vašich uší. V níže uvedených pěti záznamech se nám kluci vyjadřují ke svým místům, po jejich prvotním ohledání 🙂

tulos – Pavel Tulínský – zvukový záznam

pavlin – Pavel Krátký (kapřípohoda)

podoubák – Víťa Podoubský

mik – Michal Kučera

jerry jakes – Jirka Jakeš

Latest-News/Novinky z WCC 11-09-06

Včera po ne moc vydařeném losu jsme si všichni sedli a utěšovali se nad sklenkou zlatavého moku. Brzké ranní vstávání proběhlo velice rychle, až na Tloušťáka a mě, kteří jsme vstali až o dvě hodiny později :). Přesun na místo proběhl hůře. Organizátoři jako vždy podcenili rozvozy lidí na místa. A Tulo s Kolouškem se díky našemu člunu museli převést sami. Za oplátku nám pomohli přenést věci na náš flek cca 100m skrz les. První problém nastal po Tloušťákově vyvážce k bojím, které podle rozhodčího měly být 220m. Bohužel někdo podal protest pro překročení max. vzdálenosti vyvážky.  Bóje jsou prý přes 300m daleko a prut se musí stáhnout.  Bylo to naštěstí bez karty. Ondra se rozhodl prut nechat na svém místě (jediném zajímavém na našem místě cca 300m daleko).  Takže uvidíme…. Teď začínáme večeřet –  Pavlin hodil pořádné flákoty na gril. Od ostatních týmů víme, že zatím nic nechytli.Mik s Rafanem asi na nejnadějnějším místě čekají na rozhodčí. Ve vodě mají tři pruty a převáží je Poláci. Tak snad to dobře dopadne.
Fanda konec.

!Půlnoční vsuvka – na prut z 300m zabral Tloušťákovi “two-tone” 19,6 kg!

Šli brzo lehnout.  Svým poskakováním v bivaku mě budí Tloušťák, že tam něco asi má… No , rychle se oblíkám a Ondra už stojí u prutu a lomcuje s ním. Hledám vesty a jdu za ním. Po chvíli boje s vestou se vše daří a za velkého větru vyrážíme na vodu. Za rybou jedeme cca 300m (ano přesně těch co, Ondra vyvezl a prut nestáhl) Vítr se o nás opírá a rybu, proto rybu navádíme do podběráku daleko od našeho místa. Zvažujeme navštívit kluky na ostrově J Proti větru se toho s vyfouklým předkem člunu moc předvést nedá…. A cesta na břeh trvá opravdu dlouho. První náš kapr a hned krásných 19.6kg! Prut necháváme na břehu a zkoušíme ho v noci vyvést znovu. Bohužel trochu jsme podcenili sílu větru a ten nás natáhne do jedné z našich udic. Při vyprošťování trháme oba pruty a opět máme co dělat abychom se vůbec dostali zpět. Pruty ani nenahazujeme.

Středa / Wednesday 7.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

Mik – noc proběhla v klidu, co se týká aktivity ryb, ale divoce, co se týká počasí. Kromě vydatného deště i děsně fučelo, takže jsme prakticky celou noc přidržovali bivaky, aby nám neulétly. Kombinace větru a deště také způsobila, že nám napršelo do jednoho z bivaků. V našem sektoru patrně vůbec nejsou rozhodčí – ani jednou jsme je tu neviděli a vlastně ani netušíme, komu a kde máme hlásit případnou rybu. Potřebovali bychom skrz rozhodčí vyřešit problém s Poláky, co jsou nalevo od nás. Na břehu jsou sice relativně daleko od nás, ale na vodě nás dělí max. 10-15m, a to nemáme ve vodě všechny pruty. Napravo řvou Belgičani a před nás to vozí Poláci. A rozhodčí nikde.
Tulo – nic, jen hnusné počasí. Napravo od nás se chytila ryba. Voda je poměrně studená i ve 2,5m – uvidíme. Ani houby nerostou, v lese je sucho.
Víťa – v noci se prohnala vichřice s nárazy větru 15-20 m/s. (Pozn.: Víťa ví, o čem mluví – je pilot). Ráno jsme zjistili, že máme nového souseda – vedle nás se objevil bivak :). Někomu prostě ulétl. V noci se nesmělo na vodu, kvůli počasí.
JT – naše místo není  bůhvíjak dobré, ale fouká proti nám vítr,tak snad nám něco přinese. Po noční vichřici máme vše zamotané v travách, tak to musíme vytahat a převézt.
Pavlin – při půlnoční zavážce v silném větru se nám podařilo si vytáhnout další z prutů, takže chytáme na 2 kousky. Čekáme, až zruší zákaz vjezdu na vodu a pak to znovu usadíme na dvacetikiláka 🙂

tulos – Pavel Tulínský – zvukový záznam

podoubák – Víťa Podoubský – zvukový záznam

mik – Michal Kučera – zvukový záznam

džejtý – Jarda Těšínský – zvukový záznam

– tyto otřesné záběry nepotřebují dalších komentářů! A ještě komentár od Pavlina: “To jídlo jsem nestačil vyfotit tak jsou jen špinavý talíře asi to bylo dobrý moc toho nezbylo :-))”

Ráno rozhodčí zakazují pohyb na lodích. Po asi jedné hodině ho opět povolují. Snídáme a vyvážíme pruty dle pravidel. K obědu Pavlin dělá výborný segedin, který nás natolik unavil, že jdeme spát. Po probuzení se připravujeme na večer a zkusíme vyvést hned tři pruty na volnou vodu, kde je zatím asi jediná šance na rybu. Navštívili nás rozhodčí a přináší reklamní předměty od Ultimy a Ghostu. Věšíme vlajku a komunikujeme s ostatními pomocí vysílaček. K večeři bude kuře na arašídech, tak snad nás to posilní na noční akci s nějakou místní obludou.
Jinak Mik má perlína, Víťa cejna, které však zatím válcuje Koloušek s Tulošem a jejich plotice a cejn :).

Čtvrtek / Thursday 8.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

Tulo – klidná noc, ani plotice neotravují. Na vodě nebyla vidět ani jediná loď. Chystal se na naše krmení jeden pupkatý lysec, ale odchytil ho kurva-Tloušťák :). Nechytá se, ještě žijeme.
Víťa – fouká větří, je zamračeno a aktivita ryb nulová.
Pavlin – akce ve 4 hodiny ráno – nejednalo se však o rybu, ale o vyvážku hned 3 prutů. Je dobře zavezeno, za chvíli se to rozjede :).
Mik – Sestřelil nás Messerschmidt! Značně podnapilí Němci z Boel 11 měli záběr. Na vodě podivně kroužili a ve finále zamotali všechny pruty týmů Boel 12 a 13 a i naše. Andy Chambers na ně vyrukoval, že jim dá rovnou červenou kartu. Když však viděl, sumčí ocas trčící z podběráku, tak se zmohl jen na žlutou kartu. Ten sumec měl max. 1m (slovy jeden metr) a ramena podběráku max. 60cm :). Runner, který celou dobu ovládal pilotoval německý člun má jméno Stefan Messerschmidt :)))
Poláci nalevo od nás dostali žlutou za dalekou vyvážku.
Jeden z týmů u loděnice vyváží hodně daleko. Tipnul bych si na Anglány, protože jinak tu dalekou vyvážku celkem hlídají.
JT: Od té pěkné ryby nic, ale pořád to na nás fouká, tak uvidíme. Děkujeme všem za podporu.

tulos – Pavel Tulínský – zvukový záznam

podoubák – Víťa Podoubský – zvukový záznam

mik – Michal Kučera – zvukový záznam

džejtý – Jarda Těšínský – zvukový záznam

pavlin – Pavel Krátký (kapřípohoda) – zvukový záznam

plus ještě jedna lahůdka – připravili jsme shrnutí do přehledné tabulky

Musím navázat na včerejší Pavlinovo vaření. U příprava číny s arašídy mělo dojít na drcení arašídů. Jen tak ze srandy nadhazuji Krushu od Kordy. No nápad se chytil a po lehkém opláchnutí dostává čína nádech Big S 🙂
V noci nám brzké vyvážení kazí měsíc. Čekáme na příhodnou chvíli, která se naskytla kolem půl jedné. Vyrážíme na vodu a tři udice vyvážíme do míst, odkud jsme chytili naší zatím jedinou rybu. V půl 4 máme hotovo a Tloušťák vaří vodu na čaj a kafe, za což mu moc děkuji. (jsem trochu nachlazený).  Do rána se nic neděje. Vstáváme kolem 10h a Pavlin nám dělá vajíčka na špeku z kýty. Rozhodujeme se co a jak. Jsem vyslán jako rychlá spojka za  Mikem, Rafanem a Mácou. Od kluků dostáváme kameny na vyvážku a dozvídám se informace o místní situaci. V noci nalití Němci vyrazili na vodu, a to  bez vest!!! Zdolávat sumce. Po vytažení do podběráku klasického omítkáře, nevědí kde jsou a vyráží přes 4 sektory směr hráz a s voláním „Hilfe“ hledají svého kamaráda. Mezitím se prý asi 15 lidí schází u kluků a volají na ně. Chambers je spolu s Rafanem nakonec vytahují na břeh. Kupodivu za 4 prohřešky dostávají jen žlutou kartu.
Další zarážející věc – ačkoliv byl zákaz vstupu na vodu,  klukům o tom nikdo neřekl… Vracím se zpět do tábora a už mě čeká zbytek skvěle uleženého segedínu od včera. Z vysílačky se dozvídáme od Kolouška, že je opět zákaz vstupu na vodu. Po konzultaci s rozhodčím se dozvídáme, že klidně můžeme vyrazit, protože on o ničem neví…. Zmatky, zmatky, zmatky…
Teď večeříme česnečku. No jsem na ni zvědav, jelikož česnečku nejím.
V noci převezeme všechny pruty na prázdné cívky, tak uvidíme.
Fanda konec

Pátek / Friday 9.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

Pavlin – noc proběhla zcela v klidu, ráno jsme převezli netknuté nástrahy. Je to znovu ve vodě – šance ještě žije. Teď se budeme snažit chytit kapra min. 23,4 kg, abychom vyhráli aspoň největší rybu sektoru 🙂
Mik – žádný útok Messerchmidta již neproběhl. Nic se tu neděje, jen čas od času někdo vyfásne napomenutí za vyvážku. První rybu v sektoru chytil tým č. 10, a to 20,20 kg.
Tulo – trénujeme na feedrovou ligu – chytáme cejny, plotice a perlíny. Angláni napravo to už zabalili. Máme díky tomu více prostoru, otázkou zůstává, jestli máme vůbec šanci chytit i kapra

tulos – Pavel Tulínský – zvukový záznam

mik – Michal Kučera – zvukový záznam

džejtý – Jarda Těšínský – zvukový záznam

plus ještě jedna lahůdka – připravili jsme shrnutí do přehledné tabulky

Jak už je mým zvykem, tak se pokusím zhodnotit včerejší večeři. Pavlinova česnečka opravdu ušla, svědčí o tom už i to, že ačkoliv jí nejím, měl jsem jí i dnes ke snídani.
V noci jsme se rozhodli převést všechny pruty na jedinou pořádnou hranu v našem sektoru +300m. Sektor byl dost vzhůru a tak nezbývalo nic jiného než začít cca ve 4h ráno. Při třetí vyvážce už se probudili sousední Francouzi a další dva teamy směrem k č. 1.
No co se dalo dělat? Úkol zněl jasně! V 6h ráno byly pruty na místě a šli jsme si lehnout. Pavlin už poskakuje před bivakem kolem 8h a já s Tloušťákem vstávám až v 10h, když máme uvařenou vodu na čaj a kafe. Snídáme utopence a již zmíněnou Loštickou česnečku 🙂 Poté si jdeme s Tloušťákem lehnout znovu… Vstáváme po půl jedné a Pavlin začíná vařit brambory na paprice (ani jsem nevěděl, že se tam dává asi 1kg gothaje) Musím dodat, že v průběhu včerejšího a dnešního dne se mě Pavlin snaží léčit “Mildovicí”, zatím úspěšně :o)
Takže mé díky patří i Mildovi.
Ryby se našemu sektoru a blízkému okolí pravděpodobně vyhýbají. Od rozhodčích víme o několika vytažených a útržených rybách v SBS sektoru. Také bychom chtěli pogratulovat výhercům feederové ligy ze sektoru CC More, kteří na WCC už dokázali chytit cejna, plotici, karase, lína, sumce a dokonce i štiku, bohužel kapra zatím ne…
Zatím mi připadá, že Pavlin nás chce přepracovat k obrazu svému, tzn že dnes máme k večeři žebra, každý máme k dispozici 700-1200g masa… Pavlin tvrdí, že né k obrazu svému, ale je třeba mít sílu na veslování. Páč ji budu potřebovat. Do teď jsme těm teamum dávali náskok a teď začneme makat…
Kdyby se nám to náhodou nepovedlo, tak se svět taky neposere :o)
Fanda konec

PS: Ondra zdraví domu a slibuje, že toho největšího kapra závodu teprve chytne!
PS: Ondra má smůlu Pavlin to slíbil Mirasovým dětem :-)))

 

Sobota / Saturday 10.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

Info od kluků tentokrát v textové podobě:
V sektoru, kde je Mik se vesele vozí na 300 – 400, už to nikdo nehlídá. Domněnkou je, že v sektoru, kde se moc neohýbají klacky, protože se až na jednu nechytají dvacky, je třeba lapnout vícero ryb, aby se nemuselo losovat o ceny… Chambers prý přihlíží všem dalekým vyvážkám…
U JT nic nového. Víťa ohlásil další rybu u SK výpravy a Tuloš potvrdil, že i u nich v sektoru se občas něco lapnulo…
Změna počasí přinesla uklidnění co se záběrů týče…

Včerejší večeře byla opravdu libová, prostě žebírka jak mají být… Pavlin se opět předvedl. Poté jsme šli navštívit kolegy z Francie a byl z toho moc pěkný večer 🙂  Ve čtyři hodiny jsme se rozhodli dokrmit pruty na hraně. Tloušťák vyráží i přes mlhu sám, v půlce trasy, když nevidí ani světlo ani blikačku se otáčí a přijíždí zpět.  Asi v 6h přichází jízda jako prase. Tloušťák na nic nečeká a vodní příkop překonává v ponožkách a pantoflích. Seká a pod rukama se mu rozjíždí i druhý prut… Po několika vteřinách si všímá nafukovacího člunu opodál. Do teď nevíme, který tým vyjel v mlze na vodu a překřížil nás. Ale nebližší teamy to nebyly…
Pavlin zkouší dokrmit kolem 7h ránní, když je ještě mlha. Nad montážemi v +300m se mlha rozestoupila a koukají na něj rozhodčí a maďaři… Neváhá a podél lodi nenápadně přikrmuje.
Snídáme brambory na paprice od včera. Opět jdeme spát a Pavlin připravuje oběd, polívku a nudle. Bohužel maso už nebylo vyloženě ok, nic neriskujeme a jíme pouze polívku. Druhý oběd je uzené maso s toustovým chlebem. Dávám si pivo a jedu na návštěvu za Mikem, Rafanem a Mácou. Je krásné počasí a já jsem asi jediný, kdo má dobrou náladu… Chvíli si povídáme a Máca se rozhoduje, že pojede se mnou pro Pavlinovy bramboráky.
Kecáme, vyprávíme si letošní historky a Máca se svěřuje, že měl tušení. Prý když odjede příjde záběr. Neuplyne ani 15minut a Pavlin má telefon. Rafan má záběr a nemá kdo veslovat. Máca odjíždí… Přes telefon se dozvídáme, že se bohužel jedná o sumíka přes metr. Asi po půl hodině je Máca zpět a čeká na svoji porci. Pavlin dál smaží a Máca asi po půl hodině spokojeně odjíždí.
Máme návštěvu od včerejšího kamaráda s Francie. Povídáme si o všech možných revírech, o jeho práci a také o pro nás nové informaci, že Rumunský team z SBS 1 chytá už 3. ráno toho samého kapra přes 20kg… Je to ale jen jeho spekulace.
Před sebou máme poslední noc, není co vymýšlet pruty půjdou asi na max. Snad se něco povede. Držte nám palce.
Fanda konec

 

Neděle / Sunday 11.9.2011 – World Carp Classic – zpravodajství – 2011

07:00             oficiální ukončení soutěže  /  local time End of the competition
07:00 – 13:00    přesun soutěžících do hlavní budovy, předávání cen  /  Anglers to return to HQ for prize giving
13:30 – 15:00    oficiální předávání cen, závěrečná ceremonie  /  Official prize giving & Closing Ceremonies
15:00 +            fotografie výherců se sponzory  /  Winners official photo shoot with sponsors

Mirasova finální tabulka včetně rozboru sektorů.

Shrnutí – Pavlin
Tak a je tu konec. Dlouhé přípravy, shánění všeho potřebného i nepotřebného, a pak ten týden uteče jako voda… Poté tvrdý návrat do reality. WCC zhodnotím jen krátce. Určitě jsem očekával trochu víc, ale není každý rok posvícení. Vždyť tolik výborných rybářů nechytilo na WCC ani jediného kapra. Trochu nás navnadil hned první večer a krásný lysec – mazali jsme si med kolem huby, že
místo má dobrý potenciál. Bohužel prvním úlovkem se zřejmě vyčerpal. Vše ostatní napsal už Cerebro přímo z místa, tak to nebudu opakovat. Jsem rád ,že jsem se zúčastnil, i když anglická organizace mě čím dál tím víc překvapuje. Řekl bych ,že je stále „lepší a lepší“ :). Začalo to posunutím závodu o den (návrat v neděli v noci ). Uvítací ceremoniál byla opravdová fraška – focení na pláži budiž ,ale pochod přes kemp za zvuků čtyř teenagerů, přičemž každý hrál na něco jiného a jinak, to mohlo uspokojit snad jen samotné Anglány, výpravu Rumunů v šustákových soupravách v národních barvách, a možná snad ještě svítivě oranžové Poláky. Začátek samozřejmě nevyšel na plánovanou osmou ,ale budiž. Samotná losování proběhlo kupodivu hladce. Každý tým dostal po losu dvě podložky od JRC, což docela potěšilo narozdíl od zbytečných krabiček, co se rozdávaly loni.Příjezd pro nás, co jsme losnuli flek na pevnině, byl v pohodě,ale chudáci ti na ostrově. Z našeho sektoru pořadatelé odváželi třetinu týmů, co mají mít místo na ostrově, jednou jedinou loďkou, proto raději někteří volili vlastní přesun a zuřivě u nás nafukovali své čluny . Asi bychom za ty prachy chtěli moc :).
Upřímně řečeno tento ruch asi příliš neprospěl rybám, které jsme v sektoru možná měli. Informovanost o úlovcích byla úplná katastrofa . Když už přinesli nějaké info, bylo dva dny staré. Nu což, asi jsme moc nároční. Na ukončení jsme ani nešli, spočítali si, že to nevyjde ani na největší rybu sektoru, proto jsme nasedli do auta a vyrazili k domovu. Při anglické dochvilnosti by závěrečný ceremoniál určitě nezačal ve 13:30a přijet domů ráno v sedm a jít rovnou do práce, to se nám opravdu nechtělo. Ještě než jsme odjeli, přišla silná bouřka a s ní i kroupy o průměru 2cm! Některé týmy v tu
dobu ještě převáželi svůj cajk z ostrovů – to musel být fakt masakr. Cesta, až na prvních sto kiláků, kdy opravdu dost hustě lilo, byla v pohodě a dobře ubíhala. Domů jsme se dostali těsně po půlnoci.
Pavlin

Shrnutí – Fanda
WCC 2011 uteklo jako voda. Asi i díky tomu, že jsem většinu prospal… Sakra Tloušťáku, cos mě to naučil:o) Musím říct, že jsem moc rád za možnost, se na WCC podívat. Takže ještě jednou děkuji za nabídku dělat runnera! Na druhou stranu strávit skoro týden na rybách a nemít nahozeno je trochu schýza. Ale i tak je to prostě zážitek, na který budu rád vzpomínat. Co se týče organizace atd… Nikdy bych nevěřil, že na tak prestižní a i celkem drahé akci se může stát to, co jsem viděl a slyšel! Protěžování teamů a naopak trestání. Většina věcí i těch každoročně opakujících se, se řeší, jak kdy, jak kde, jak u koho a jak se to hodí. Tištěná podoba “aktuálních” výsledků. Většinou dva dny staré. To se asi nemusí komentovat. Pravidlo nařizující třídění a zákaz používaní skla (nádob atd…) se vůbec
nedodržovalo ani nekontrolovalo. Dvě plechovky piva, co jsme dali rozhodčím, našel Pavlin prázdné a hozené v lese!. Nemůžu říkat jen negativa – tak např. se mi líbilo nastupování vlajek (rozhodčí drželi vlajky a procházeli mezi stoly před losováním). Až tam jsem si vlastně uvědomil, že jsem na WCC. Ještě jedna věc, na kterou jsem se díval dost špatně, bylo rozdělování výher. Nejdříve jsem
si říkal, že když má někdo vyhráno několik kategorii (např. bednu, sektor, nej rybu) měl by dostat vše. Teď zpětně už takový názor nemám. Na většině sektorů byl nějaký Top flek, většinou jeden (v SBS možná až 4), který za určitých podmínek mohl dosáhnout na bednu. Bohužel ostatní místa jsou už většinou naprosto mimo hru a jsou ráda za jakoukoliv rybu. Proto bych s tímto pravidlem i souhlasil. Ovšem jen pokud by výhra na bedně za 2. a 3. místo byla adekvátně ohodnocena stejně jako 1. místo, což není. Podtrženo, sečteno! Měl jsem skvělé parťáky, se kterými jsem si hned rozhodil, co kdo bude dělat. Já řídil loď a psal zprávy, Pavlin vařil (a moc dobře!) a Tloušťák chytal (tady to oproti nám trochu pokulhávalo :)). Přes všechny nedostatky, kdybych měl možnost, jel bych znovu!
S tímto se loučím a třeba zase někdy.
Fanda (Cerebro)

Shrnutí Mik

Letošní WCC proběhl tak, jak jsem očekával, tj bez větších překvapení. Opět se chytalo na téměř stejných místech co loňské roky a opět ho provázely organizační nedostatky, ale jelikož jsem ani nečekal, že to bude po této stránce lepší než loni nebo předloni, tak mně to ani nijak nevadilo. Mám na mysli např. opět šílený raut, za který by se styděli i na vesnických gulášovkách, rockový koncert, který stejně jako loni téměř nikoho nezajímal, podobně jako gladiátorské hry. Letos doplněné o ještě trapnější pochod účastníků přes kemp. Na takové věci, že prezentace končí odpo v pět, ale ve tři už tam nikdo není a další den začíná od 9h, ve skutečnosti ve čtvrt na jedenáct, jsme si už taky zvykli.  A organizaci během závodů a práce rozhodčích raději vůbec nebudu komentovat, to už je úplně mimo mé chápání. Ale abych nebyl jen kritický. Losování tentokrát bylo bez zádrhelů a poměrně odcejpalo, což jsem ocenil. Byli jsme plni očekávání, protože jsme měli nízká čísla znamenající šanci, že v osudí budou ještě zajímavá místa. Říkal jsem si, že alespoň jeden z našich týmů by mohl trefit nějaké lepší místo. Bohužel, nikomu z nás se nepodařilo vytáhnout byť jen průměrné místo. Víťa i Tulo s Kolouchem si vytáhli úplné mrd..y, snad jen Tloušťák s Pavlinem a já s Rafanem jsme měli fleky, kde byla šance udělat alespoň jeden záběr. Ondrovi se to podařilo, my jsme si s Rafanem ani nepípli. Kdyby neplatilo podle mě nesmyslné omezení zavážky na dvěstě metrů, určitě bychom měli větší šanci. Takto to bylo čekání na zázrak, který nepřišel. Přesto jsem neodjížděl nespokojen nebo rozladěn, prostě jsme se pokusili chytat co nejlépe, ale los a pravidla nám toho víc neumožnily. Navíc léta budu vzpomínat, jak nás sestřelil německý závodník (runner) Messersmidt, který s kolegou po úlovku cca metrového sumce zcela ztratili orientaci a v notně podroušeném stavu smotali vlasce nám i dalších pěti týmů. Bez vest, v broďákách, na 230cm fishhunteru a se 40x40cm podběrákem, vyvolávali parťáka Aliho, jenž byl zřejmě ještě víc na šrot než oni, takže ani neodpovídal. Když je Rafan s pomocí rozhodčích vytáhli u nás na břeh, byl to pro nás nezapomenutelný úlovek.

Shrnutí Podoubák

Shrnutí ve zkratce. Výhodou je, že Madine mám 800 km od domova, takže cesta je docela pohodová. Musím konstatovat, že se organizace od mého prvního startu v roce 2009 se nijak nezlepšila.
Na druhou stranu ukočírovat 120 teamů různých národností není určitě jednoduché. Mám nemalé zkušenosti s organizací sportovních akcí a mám rád závodní atmosféru, proto jsem překousl všechny nedostatky v organizaci této prestižní soutěže. Po příjezdu do základního tábora v kempu, jseme hned zaregistrovali loď a sud piva začal dávat dobré točené pivo. Při losování pořádí jsme si štěstí asi vybrali, nejprve Jirka vytáhl 124, ale to mu vzali, že je to los připraven pro pozdější registrace. Dalším losem padlo číslo 67, no lepší než 124. Losování už samotných sektorů a lovných míst proběhlo docela bez problémů. Škrtal jsem si v mapě vylosovaná místa a bylo mi už jasné, že 90% nadějných fleků je vybráno. Za žádnou cenu jsem nechtěl vylosovat ostrov v sektoru Pescalis. Realita byla dost krutá, nejprve padnul los Pescalis 11, ten jsem hned odmítl a s nadějí, že nejhorší flek si už losnout nemohu se naděje rozplynula s losem Pescalis 8. Jedinou výhodou bylo, že na ostrově v sektoru Pescalis bylo hodně českých teamů, tak alespoň pokecáme. Měli jsme štěstí na převoz. Loď nás odvezla velice rychle až na náš flek. Ostatní takové štěstí neměli. Po zahajovacím výstřelu jsme ihned vyjeli mapovat dno, ale nebylo co. Placka a zase jen placka. Měl jsem sebou super parťáky, Jirku Blažka a Petra Pospíšila. Díky nim v našem teamu panovala super nálada. Zavážet nebylo nic jednoduchého, protože neustále foukal silný vítr a dělali se dost velké vlny. Musím však konstatovat, můj parťák Petr makal ve vlnách jako ostřílený námořník. Stačilo mu říct jak to chci a on to zvládl naprosto na jedničku. O Kapra jsme sice ani nezavadili, ale cejnů a plotic bylo dost. Uteklo to jako voda, čekal jsem trochu více, ale takové jsou prostě závody. Los určuje prostě vše. Příští rok to má být v Itálii. Dostanuli příležitost zůčastnit se, tak určitě pojedu. Nezůstali jsme na vyhlášení, protože závod končil v neděli a to je pěkná hloupost. Všichni mimo mě  :), musí jít v pondělí makat :).
Víťa – Podoubák