World Carp Classic zpravodajstvi 2009

Sobota 29.8.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

* příjezd soutěžících k jezeru
* bivakování

11:00 – 19:00  oficiální registrace soutěžících/člunů/doprovodných osob

V pátek v osm hodin večer se dle plánu vydáváme na více než 800 km dlouhou cestu, která nás přivede až k jezeru Madine ve Francii, kde se bude konat World Carp Classic 2009, což je vlastně neoficiální MS v lovu kaprů. Na Rozvadově na nás již čeká Milda se Zdenálem a společně pak čekáme na příjezd Michala s Karlem a Borkem. Díky tomu, že: „jsme před Plzní“ v Michalově podání znamená: „už jsme kousek za Prahou“, jsme se vydali na společnou cestu až dnes ráno v 0:30… Až na počáteční problémy v dvojnásobném netrefení se na správný sjezd dálnice vše proběhlo zcela bez problémů. V 9:30 jsme konečně na místě. Vítá nás sice slunečné počasí, ale s velice ostrým a překvapivě i poměrně chladným větrem. Uvítačka s přáteli, kteří jsou již na místě a následná příprava člunu s veškerým příslušenstvím k registraci plavidla  k soutěži. Registrace klapla, jen chtěli pořadatelé vidět, zda máme i kotvu. Honzou přinesená půlkilogramová kotvička vzbudila pobavený úsměv na rtech všech přítomných… Vše však prošlo bez výhrad. Od 12:00 má probíhat registrace účastníků a losování pořadí, ve kterém bude zítra tým losovat své lovné místo. Větší bordel a chaos jsem už dlouho neviděl. Pořadatelé Tovačova by mohli vyučovat místní organizátory v tom, jak to má správně vypadat. Štrúdl naštvaných lidí ve frontě nevěstil nic dobrého, zejména pak,, když se někteří snažili dopomoci si přednostní registrace nepříliš férovým způsobem (protekce). Když na nás přišla po 3 hodinách řada, podařilo se Honzovi nalosovat č. 115, což znamená, že zítra si budeme moci vylovovat své místo jez ze zbývajících 16 míst, která již s velkou pravděpodobností budou značně probraná, jelikož každý tým má právo svůj první los odmítnout a zopakovat si losování ještě jednou. Nevadí, nějak se s tím budeme muset poprat a pokud nám bude přát štěstí, tak ještě budeme mít šanci.
Odpolední stavba bivi campu probíhá celkem rychle, díky čemuž můžeme rychleji rozchodit chladicí zařízení s pípou – Klášter 11 všem chutná. Utopenci k pivu také sklízí úspěch, proto je nálada velice pozitivní. Zlatý hřeb však teprve přichází – Pavlin roztápí gril a z chladicí bedny vytahuje více než 11 kg těžkou předuzenou kýtu z vyhlášeného řeznictví „U Dolejších“ v Davli. Kousek po kousku se ohřívá na grilu a následně bleskovou rychlostí mizí v žaludcích všech přísedících. Kýta chutná všem.
Večer jdeme s Honzou vyfotit západ slunce a náhodné setkání s hlavním organizátorem Rossem Honeym nás dostává na oficiální přípitek se zástupci místní samosprávy a médii. Zde jsme měli možnost kvalitně pokecat s Andym Chambersem a Frankem Warvickem. Super pokec se super lidmi. Večerní koupačka a práce s PC uzavírají dnešní den. Konec hlášení.

Neděle 30.8.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

09:00 – 16:00    oficiální registrace soutěžících/člunů/doprovodných osob
17:00 – 18:00    párty pro média a VIP hosty
19:00 – 19:30    oficiální zahajovací ceremonie
19:30 – 20:00    oficiální fotografie
20:00 +            losování lovných míst, gala večer a volná zábava

Po velmi chladné noci následovalo krásné madinské ráno a celodenní parné počasí.  V 9 hodin ráno projíždělo celým campem auto a z amlionu se ozývalo:” Goooood moooooorning MADINE!”, zřejmě po vzoru:”Dobré ráno, Vietname!” Dopoledne jsme vyrazili na obchůzku kolem jezera, abychom si mohli vytipovat místa, která při losování vzít či nevzít. Stálo nás to 4 hodiny času a 10 km v nohách, možná i nějaký ten puchýř. Vzkaz pro Zdelánovu přítelkyni:” celou dobu hezky šlapal a liboval si v tom. Prý na to však není zvyklý:-)”.
Po večerním rautu (pod tím slovem si nepředstavuji jen kus masa, rajčatový a celerový salát, majonézu, hořčici a bagetu) následovalo svolání oveček do hlavního stanu. Po půlhodině čekání se mikrofonu chopil hlavní pořadatel Ross a oznámil, že za 5 minut se začne. No, začalo se za 55 minut, což zcela vystihuje styl místních organizátorů. Tak je to tu prakticky se vším. Harmonogram, neharmonogram, hlavně když to dneska klapne…
Losování – je to jako se vším, někomu přihlála Štěstěna relativně dobré místo, někdo měl v rukách doslova nas…o, což se dá říci především o Šunésovi, který si vylosoval číslo 3 v sekci Jetfish a na druhou ránu vyfasoval č. 2 hned vedle… Jarda Těšínský vylosoval místo na malém ostrově na východní straně jezera a bude tam mít po své levici velice atraktivní soupeře – Tima Paisleyho a Lee Jacksona. Velkým zklamáním skončilo losování pro Arnyho Weltkampa a Franka Warvicka, kterým připadla místa, kam bych neposlal ani svého nepřítele. Ryby však rozhodují závody a možná, že i na první pohled zcela špatná místa se mohou ve finále ukázat jako dobrá. Příští týden rozhodne… KP vyfásla místo uprostřed ostrova, na kterém bude, kromě nás i dalších 8! týmů z CZ či SK. Tak to je síla… Jsem z losu dost rozpačitý, ale mohli jsme dopadnout i hůře. Zítra odpoledne už to začne naostro, tak držte palce.
Nedá mi to a musím zmínit pár vět o tom, jak Milda popsal Arnyho Weltampa, poté, co jej poprvé viděl face to face :”Vždyt je o hlavu větší než kýbl. Podívej na ta záda – má je jak nemocný had, toho kopnout do prdeeeeele, tak tu kaluž přelítne až na hráz…:-)”
Na závěr přikládám komentář k fotkám rozlosovaných míst, která najdete ve fotogalerie – každý tým má přiděleno číslo, ve kterém byl přihlášen na WCC. Podíváte-li se na fotku startujích týmů, je to to číslo před jmény. Tato čísla jsem zakreslil domapky, která je na některé z dalších fotek. Věřím, že to bude srozumitelné.
Zítra už se ozvu z ostrova. Goooooood night, Madine!

Pondělí 31.8.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

07:00             přesun soutěžících na lovná místa, zahájení příprav
15:00            oficiální start soutěže

Dnešní ráno bylo poněkud hektické – všichni se snaží rychle zabalit své věci a přesunout se na svá soutěžní míst nebo k místu transportu na ostrov. Místo transportu jsme trefili až na třetí pokus, ale i to se počítá. A opět nastal problém, který však tentokrát nelze přišít na triko pořadatelů – ačkoliv jsme měli již vše naloženo v lodích a byli jsme připraveni vyplout, tak se tak nestalo z “objektivních příčin” –  člunu, který nás měl převézt, se porouchal motor. Naštěstí se vše rychle vyřešilo a již v jedenáct hodin jsme se dostali na ostrov, na naše místo. Když jsem to viděl, tak mě polil studený pot – vyfasovali jsme flek, kde není ani kousek stínu. To tady asi chcípnu… Po naší levici sedí velice hluční Belgičané, po naší pravici pak tým Fishing and Hunting.  Náš pobyt jsme zahájili sportovní reportáží, kterou později zveřejníme na našich stránkách… Až do zahájení závodu nesmíme na vodu, a proto budujeme základní tábor a chystáme vše potřebné k rybolovu.  Spolu se startovním výstřelem nahazujeme všechny 4 pruty (co kdyby náhodou klapla první ryba závodu), a hned poté vyplouváme s Pavlinem mapovat dno před námi. Není příliš o co stát – dno se pozvolna, leč pravidelně svažuje až do 7,5m a kromě občasných pásů travin tu není nic zajímavého. Během večera se nám daří ulovit 3 cejny lopaťáky a krásného lína 49 cm. Boduje se však jen kapr a na toho si budeme muset ještě chvilku počkat, tedy aspoň doufám… Na noc 2 pruty vyvážíme ( do 4,5 a 6 m) a 2 pruty chytáme na odhoz u trsů rostlin v hloubkách 2,5 a 1 m. Uvidíme, co se bude dít. Je deset hodin večer a je krásná noc – do tváře nám svítí měsíc,obloha je plná hvězd, hladina se ani nehne a na kopci za vodou září monument – památník padlým americkým vojákům v 2. SV. Do Arden do máme jen pár kilometrů, proto se není čemu divit.
Aktuální info od Mildy se Zdenálem – hoši mají smůlu, nejen, že jim odešel echolot, ale co horšího, ještě jim praskl člun u ventilu, takže oprava bude buď hodně složitá nebo spíš žádná.
Mik s Karlem mají místo asi tak stejně „zajímavé“ jako my, takže také spíš nic než moc. Uvidíme, co bude ráno, po první prochytané noci, očekávám dlouhý seznam úlovků. Konec hlášení…

Úterý 1.9.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

Včera v noci jsem šel spát poměrně dlouho, abych zjistil, zda se někde po setmění ukazují kapři. Sem tam nějaký šplouchanec byl, ale pouze od malých ryb, proto jsem si nařídil budíka na 5:15, abych stihl svítání. V noci mě vzbudila SMS od Mildy:“Nyní krásný souboj, nešel ode dna, ale zklamání veliké – sumec kolem 110 cm. Ani jsme ho netáhli na břeh, zrovna jsme ho pustili. Vzal panáčka Sýr-KGR Plus. Tak aspoň první ryba na Madine. Tak ať to jezdí. Jdem to tam nabít znovu.“ Věřím, že i tento zážitek stál za to.
Ráno se mi sice z pelechu nechtělo, ale ten pohled stál za to! Jen jsem stál čelem k východu a zíral na to nádherné přírodní divadlo. Nebe měnilo svou barvu snad každou minutu a já se od toho pohledu nemohl odtrhnout. Poté jsem si uvařil kafíčko a vychutnával tu pohodovou atmosféru. Rybí aktivita – čistá nula. Včera foukal příjemný vítr od JV, dnes se stočil na JZ. Když se u nás dopoledne stavovali rozhodčí, hlásili, že se chytila první ryba v sektoru, a to na místě č. 3, což je Milda se Zdenálem! Jednalo se o kapra lehce pod 4 kg. Chvilku na to vyrazil Pavlin na obchůzku ostrova a na pokec s kluky od nás. Mik je na tom dost podobně jako my, co se týká dna před ním, navíc má však problémy se svými sousedy – místa na břehu mají všichni stejně, ale vzhledem k reliéfu pobřeží, je Michalovo místo na vodě podstatně užší. Následovala zastávka u Maxíku a jejich sousedů – Mildy, Zdelána a Jury. Mildovi se Zdelálem je prý podezřelé, že se Jura s gumovkami na nohou celkem pravidelně ztrácí k stádu ovcí. Mají tucha, že tam má asi někde milenku :-). Kluci mají před sebou pás travin, za které to vozí. Záběr, kterým se ujali vedení v sektoru, přišel ve 3:00.
Zatímco Pavlin brouzdal ostrovem, stihli jsme s Honzou rozhovor se štábem Fishing and Hunting. Borci se ptali na vše možné a filmovali mou bižuterii, ve které jsme právě dělal zásadní debordelizaci :-).
Když se Pavlin vracel, nevrátil se sám – spolu s ním přišel i Zdenál, který zde vydržel asi 2 hodiny, přesně do doby než se dodělal guláš z bůčku light a těstoviny. Už Pavlina prostě zná…  Krátce poté jsem ulovili madinského cejna č. 4. Začínáme mluvit plynou francouzštinou – uvedu několik důležitých slůvek, která jsem se tu už naučili: asijó, le chleba, želéuprdelé, asilijé a le kokot:-).
Kolem druhé hodiny odpolední se zatáhlo a začal pořádný lijavec, který s malými přestávkami trval až skoro do 18:00. Do toho pěkně foukal vítr, no prostě parádní, rybářské počasí. Informační systém organizátorů příliš nefunguje, a proto se k nám dostávají jen kusé informace, které rozhodčí zachytí ve vysílačkách. V 19:00 hovořili o 16 ks kapra, chycených na celém jezeře. Teď je 21:10 – informace, které mi poslal Jarda Těšínský  hovoří o tom, že Jarda Štěpař dostal na břeh kapra 17,5 kg! Gratulujeme a přejeme hodně štěstí všem českým týmům, včetně nás:-).  Koukám z bivaku a vidím, že Maďaři od vedle se do toho obuli a na vodu umístili 5 svítících bójí, takže z mého pohledu to vypadá jako přistávací dráha pro letadla. Na tyhle opičárny jsem tak nějak alergický…
Počasí nám přeje, tak snad do našeho sektoru najedou i nějaké ryby.
Konec hlášení.

PS: nedá mi nevzpomenout ještě včerejší hlášku :“Honza vyprstil řepku“. V překladu to znamená, že Honza prstem protrhl pytel s řepkou. Podobnost s jakýmkoliv fotbalistou je čistě náhodná :-).

Středa 2.9.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

Tak dnešní ráno bylo zcela odlišné od všech předešlých – dnes bylo oblačno a vanul vítr od JZ. Noc nic nezměnila na výsledcích v našem sektoru. Stále vedou Milda se Zdenálem a Jurou se 4 kg kapříkem. Na druhé straně ostrova se však chytilo několik ryb přes 10, ba dokonce 15 kg. Jako třešničkou na dortu je však zpráva o lysci 26,1 kg, chyceného parťákem Franka Warwicka v sekci Boel Baits! Jedná se zatím o jedinou  rybu sektoru, která však stojí za to. Dokonce je to zatím největší ryba chycená za celou dobu konání WCC. Gratulujeme!
K snídani Pavlin přichystal obložený tácek s rajčetem, paprikou, uherákem z Davle a sýrem, k tomu kafíčko, no prostě nádhera… Dopoledne jsme převezli oba pruty na vyvážku, protože příliš nefoukal vítr. Prakticky už vůbec nekrmíme, snažíme se chytit jen kapra-samotáře. S pruty na odhoz zkoušíme, co se dá, ale kromě cejnů se nic jiného nedaří. Máme tu první návštěvu dne – Zdenála, který si přišel vypůjčit echolot, protože jejich je kaput. Kromě cejnů nic. Těsně před polednem nás navštívil pro změnu Karel Jakubův a přinesl info, že není o čem informovat. Pár cejnů jinak nic.Je to tu všude stejné.
K obědu Pavlin připravil vynikající pikantní směsku v libanonském chlebu. Jeho kuchařské umění nám závidí snad na celém jezeře a zvěsti o jeho famózních kulinářských schopnostech se šíří raketovou rychlostí:-). Stejně tak soupeři závistí pukají při pohledu na náš luxusní, chemický hajzlík, který je umístěn v přístřešku-umbrele, což je luxus na místní poměry nevídaný! A ten výhled na jezero, co vám budu povídat:-).
Dnešní lekci francouzštiny jsme odflákli, takže se nám podařilo odposlouchat jen něco málo slovíček, která nám však okamžitě utkvěla v paměti – serevumbrelé, asiblijé a veledůležité leshit, které tu zatím chytáme:-).
Po poobědové kávě, jsme celí zmožení celodenní dřinou, zalezli do bivaku k zaslouženému odpočinku.
Odpoledne, kde se vzala, tu se vzala, na hladině se zakývala plachetnice. Ta tu však nemá co dělat, protože celé jezero je po dobu WCC uzavřeno nejen pro rekreační rybolov, ale také pro jakékoliv vodní sporty. Pořadatelé však zafungovali překvapivě rychle a za chvíli dohonili plachetnici motorovým člunem a rázně narušiteli vysvětlili, že tu nemá co dělat.
K večeru se u nás znovu objevil  Zdenál, který přišel vrátit echolot. Nevím, jak to dělá, ale vždycky se u nás objeví v okamžiku, kdy Pavlin chystá něco k snědku. Asi náhoda nebo co.:-) Nebo spíš čuch na žrádlo. A Pavlin se zase činil – přichystal Loštickou česnečku, mňam…
Poté, co Zdenál odešel, jednou pípnul prut ze zavážky, nic se však dál už nedělo, proto jsem to přikládal zase nějakým travám navanutých na vlasec. Za cca 15 minut to však píplo znovu, proto jsem zpozorněl a šel k prutu. Než jsem tam stihl dojít, přišla brutus jízda – pííííííííp. Vesty, do lodě a hurá za rybou! Na to jsme celou dobu čekali. Rybu na prutu však necítím, tuším zradu. Na háčku se však třepotá plotice, která je však totálně zdeformovaná od sumčích čelistí. O útoku sumce svědčí i sliz, který zůstal na vlasci. Sice jsme zase nechytili bodovanou rybu, ale ten adrenalin stál za to. Silný zážitek! Znovu jsme zavezli a zase číháme.
Před chvílí jsem dostal zprávu od JT, že ani jemu se nedaří, ale že J. Štěpař má už nachytáno přes 30 kg a Slováci s č. 81 zatím bodovali s rybami 20,3 kg a 15 kg. Informační systém na jezeře stále nefunguje a asi fungovat nebude. Sice jsme dostali informační leták, ale ten je den starý… Bordel, bordel, bordel.
Jo málem bych zapomněl – Honza skoro vyhořel – v bivaku mu chytla zásuvka od ledničky, která byla připojená k centrále. Protože jsem však seděl vedle u notebooku, tak jsem vše včas odpojil. Zásuvka je však cela seškvařená. Budu požárníkééééém!
Za chvíli vyblázníme naše sousedy – Pavlin má na mobilu nahraný zvuk krásné jízdy, tak to Belgičanům a Maďarům pěkně osolíme:-).
Konec hlášení.

Čtvrtek 3.9.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

Včerejší noc byla dost divoká, co se počasí týče. Nejprve padla rosa a rapidně se ochladilo, za půl hodiny však nastalo náhlé oteplení a začalo foukat od Z. Celou noc byly četné přeháňky, ale to ještě nebylo vše – v 6 hodin ráno se spustil pořádný lijavec, který provázel velice silný Z vítr.
V 7:05 mám telefon od Mildy: „Skoč prosím pro rozhodčí, mám řádkáča jako sviňa!“ Tak jsem se tedy oblékl a v lijavci šel pro rozhodčí, kteří sídlí kousek nad námi. A Milda nekecal a pochopil jsem, proč je v takovém tranzu – podařilo se mu chytil řádkáče 17,7 kg!!! Tím se vrátili do čela průběžného pořadí v sektoru, protože Angláni po jejich pravici v noci udělali kapra 14,5 kg. Tzn., že v našem sektoru se chytili jen 3 ryby, což je celkem bída. Když jsem byl u Mildy, ozval se z vysílačky Mik s tím, že mají také kapra. Borcům se zadařil šupík 15,1 kg. Paráda, jsem rád, že se Čechům daří. Doslova jsem se doklopýtal do našeho tábora, a to nejen kvůli velice nerovnému terénu, ale také díky 4 oslavným panákům, které jsem do sebe musel hodit.
Momentálně fouká silný vítr, který znemožňuje výjezd na vodu. Je to o hubu. Vlasce jsou doslova obaleny řasami a vodou neustále putují ostrůvky trav a berou s sebou vše, co se připlete do cesty. Zavezené pruty necháváme svému osudu a s pruty na odhoz odchytáváme jen cejny a plotice. Vítr však s sebou přinesl i naději, že se i našem okolí ukáže nějaká ta ryba. Doufám,  věřím, ale to je asi tak vše, co s tím mohu udělat.
Konec mimořádného hlášení, pokračování zase kolem 22:00.

…Krátce po poledni ztratil Milda další pěknou rybu – uzlík mezi kmenovým vlascem a šokovkou nevydržel. Škoda, kluci na tom mohli být ještě lépe. Poté jsme měli u sebe další cennou návštěvu – šéf celého WCC Ross Honey obcházel s televizním štábem náš ostrov a rozdával igelitky s dárečky od JRC – šňůrky a také vzorky nových háčků, které jsou doslova tupé jako prdel. Rád bych to napsal šetrněji, ale to se opravdu nedá. Vždy jsem měl za to, že cílem vzorku je upoutat a přimět ke koupi – no v Anglii to mají asi jinak:-).  Mimo jiné jsme se dozvěděli i to, že byl vyhlášen zákaz pohybu lodí na jezeře kvůli velkým vlnám. No super… Stihl jsem si i postěžovat, že mi nepřipadá rozumné, že se v průplavu mezi ostrovy širokém cca 400 – 500 m chytá z obou stran, protože ryby zde nemají prakticky žádné místo, kde by se nemusely vyhýbat vlascům. Odpovědí bylo jen pokrčení rameny… V několika dalších hodinách se některé týmy i přes vyhlášený zákaz pokusili vyvézt své pruty na jezero. Rozhodčí však okamžitě reagovali a rázně jim to rozmluvili. V našem sektoru se však jednalo spíš o lajdáckost, protože rozhodčí některé týmy zapomněli informovat o vyhlášení zákazu. Vítr funěl a vodou se nesly řasy, které na vlascích tvořili až půlcentimetrovou vrstvu špenátového obalu, který se choval velice podobně jako topolový květ – tzn. špatně se sundával z vlasce a ucpával koncové očko. Prostě marast. Na odhod jsme v zakalené vodě chytali cejny, ale tentokrát se chytila i plotice a perlín, kapr však zase žádný. V 15:35 jsem dostal tuto zprávu od Jardy Těšínského: „Tak už nechytám, všechno smotaný trávami dohromady, tři pruty utržený. Člun na břehu. Paisley a Rumuni to samý.“
19:00 – nechápu to – vítr fouká pořád stejně, ale přesto rozhodčí hlásí, že se smí na vodu. Vyvážíme 3 pruty do různých hloubek přes šutr a budou tam tak dlouho, dokud něco nezabere. Poslední prut jde do zakalené vody u břehu. Zítra má být ještě hůře, co se týká síly větru, proto chceme mít jistotu, že ve vodě budou všechny pruty.
Málem bych zapomněl – k obědu Pavlin udělal asi 3 kila „Le Rizoto“, spíš to však vypadalo jako partiklový mix s vepřovou konzervou:-). K večeři se právě připravují topinky. Dnes nás postihla malá, osobní tragedie – došlo pivo a kořaly jsou také už jen dva loky. Chodí k nám zkrátka příliš mnoho návštěv… Je skoro deset, a proto očekáváme záběr každou vteřinou…
Konec hlášení

Pátek 4.9.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

Dnešní den byl ve znamení velice proměnlivého počasí. Od rána to vypadalo jako začátkem dubna – sluníčko, déšť, pak chvilku oblačno, bouřka zprava, sluníčko, bouřka zleva, vítr od JZ, pak zase od Z  – prostě počasí jako na houpačce. Co však je velice znát, tak je to teplota vzduchu, která dnes dosáhla maxima jen někde kolem 18C. Jednou zavážení povoleno, za chvíli zase ne…Dopoledne jsem vyrazil na obchůzku a chtěl navštívit všechny české týmy, které jsou na ostrově. Bohužel jsem, vzhledem k velice silnému dešti nedošel dál než k Mikovi, Karlovi a  Borkovi. Kluci měli jen jeden padák od cejna. Dostali však příjemnou zprávu od Víti Podoubského a Michala Sedláčka, že se jim podařilo chytit kapra přes 18 kg! Nádhera hoši! Jezerem se také rozšířila zpráva, že v sekci Ultima, pravděpodobně na č. 10 se ulovil nový rekord WCC – kapr 28,9 kg. Je vidět, že vítr udělal svoje a věřím, že ještě dnes v noci se tam pár pěkných ryb chytne.
Pavlin dnes opět nezklamal a k obědu nám přichystal „Le bramborak“ s dunajskou klobásou, sypaný nivou. Pro velký úspěch musel ještě pár kousků přidělat pro Mika s jeho bandou:-). Pavlin je prostě kulinářský virtuóz…
Milda se Zdenálem a Jurou stále vedou sektor, ale pokud se někomu v okolí podaří bouchnout kapra 20 plus, tak vše může být jinak. Sázím však na kluky, protože v našem sektoru se chytá velice málo ryb a zcela evidentně se jedná o zbloudilé jedince. Odpoledne jsme museli 2x převézt, protože 2x 24 mm kouli nám zbaštili cejni – ti se tu opravdu ničeho nebojí. JT stále nic, ale došla mi od něj SMS, že Petru Mocovi se podařila pěkná ryba a snad má i přes 20 kg. Gratulujeme. Robo s Kimotem a Marou Kvaltýnem jsou možná cejními přeborníky jezera, ale do kapra zatím také nezaťali. Dnes se jim podařil alespoň krásný lín  54 cm. V našem sektoru panuje zatím pohodová, přátelská atmosféra. Totéž se však nedá říci o sektoru naproti nám (Fishing and Hunting), kde si jdou borci již pěkně po krku.
K večeři jsme měli zeleninové „Le čo“, které Pavlin vylepšil půlkou štangle salámu, to, aby se nám z těch  vitamínů neudělalo špatně, naše těla na to prý nejsou po tom týdnu zvyklá:-). Honza šel k Mildovi pro šutry na zavážku a dobře si pokecal s Maxíky, kteří chytají hned vedle něj.
Je před námi poslední noc, do které všechny týmy, včetně nás, vkládají veškeré naděje. Vyjasnilo se, je chladno a navíc je úplněk, takže noc velkých kaprů může začít. My jsme připraveni, snad budou i kapři…
Zítra se ozveme ihned po vyhlášení vítězů, které by mělo proběhnout ve 14:00, avšak nedělám si iluze o tom, že to bude později. Tipuji tak o dvě hodiny. Držme palce českým týmům, neboť o minimálně sektorové prvenství jich bojuje hned několik.
Konec hlášení.

Sobota 5.9.2009 – World Carp Classic zpravodajství 2009

08:00             oficiální ukončení soutěže
08:00 – 13:00    přesun soutěžících do hlavní budovy, předávání cen
13:00 – 14:00    oficiální předávání cen, závěrečná ceremonie
14:00 +            fotografie výherců se sponzory

Tak a máme to za sebou. Celou noc jsem nemohl spát, protože jsem stále věřil, že by to mohlo přijít. No nepřišlo to… V našem sektoru se neudálo vůbec nic, takže to znamená, že jsme za celé závody neměli ani jeden záběr od kapra, zato Milda se Zdenálem a Jurou vyhráli sektor! Gratulujeme hoši, dobrá práce! Už v devět jsme měli sbaleno, ale bylo to k ničemu, protože svoz zpět na pevninu prostě nefungoval. Ono jezdit jednou lodí pro cca. 20 týmů je prostě málo. Věřím, že stačilo nějakému místnímu strýci zaplatit pár euro a rád by svůj člun i své služby pronajal na převoz závodníků. No nestalo se, takže na břehu posedávaly nasrané skupinky rybářů a čekaly, až na ně přijde řada. Na nás přišla „už“ ve 12:30:-(. Ok, šťastně jsme dorazili na pevninu a začali vykládat věci a následně ládovat auto. Při této činnost se vedle nás postavil Tim Paisley ve svých tradičních teplácích a někoho na vodě vyhlížel. Požádali jsme jej o snímek a on se zachoval jako „správná“ hvězda se všemi svými hvězdnými manýry. Nejdřív že nemá čas a ať si ho prý najdeme při vyhlášení. Za chvíli, že už vteřinku našel, takže honem, honem, až už je to vyfocené. Celou dobu byl nepříjemný a tím jsem ho asi jedno pro vždy odepsal. Kyselé rypáky prostě nemám rád….
Abychom to měli ještě zajímavější,  tak se nám nepodařilo nastartovat auto a musel nás přijet zachránit až Borek se startovacími kabely. To však nebylo vše – přestože jsme měli při parkování před závody 1 nádrže plnou, tak po závodech v ní nebylo vůbec nic, a to jsem si myslel, že tohle se může stát jen v Čechách…
Vyhlášení vítězů začalo překvapivě jen s hodinovým zpožděním. Pak už začal samotný ceremoniál. Nejprve si kapitáni všech týmů převzali od rozhodčích svých sekcí 2 podběráky od JRC. Poté následovalo vyhlášení soutěže týmů (3 jednotlivé týmy = 1 tým). Vyhrál tým Carpworld, čímž obhájil loňské prvenství. Velkou měrou se o to přičinili pozdější vítězové celého WCC, kteří chytili 26 ryb z celkových 27 celého týmu. Druhý skončil tým Ultima A. Weltkampa, který se mimo jiné postaral i o kulturní vložku v podobě pěsťovky jednoho ze svých lidí do ksichtu chlapíka z Anglie… Třetí skončil tým Mika Products. Následovala kategorie první chycené ryby, kterou vyhráli Poláci. Poté kategorie největší ryba sektoru, ve které Češi vyhráli hned ve 2 sektorech – v sektoru Hutchy´s to byl Milda a v sektoru Indyline pak Petr Moc! To však nebylo vše – hned na to přišlo vyhlašování vítězů sektorů, kde se ještě k výše zmíněným borcům přidal tým Jakeš, Majer ze sekce Carp Love! Sláva, sláva, sláva! Gratulujeme!
Třešničkou na dortu musí samozřejmě být celkové pořadí. Takže jdeme na věc – vyhrál tým z Anglie Rob Tough a Tom Duncan-Dunlop, kteří vyhráli ze stejného fleku jako loňští vítězové! Druzí skončili Koos Walters a Bert Teuben z Holandska, kteří pravděpodobně chytali z místa, na kterém se i loni vychytalo druhé místo. Zákulisní zprávy hovoří o tom že právě tato dvě místa budou v budoucnosti zrušena pro svou suverenitu, která nedává šanci ostatním. Dle mého názoru  by se měla zrušit i místa, která jsou bez jakékoliv šance na rybu. A konečně na třetí místo se mohutným finišem vyhoupli Němci, kteří poslední noc sundali z bedny dobře našlápnuté Turky.
Tak a je po všem, proto bych si dovolil krátké subjektivní hodnocení. Musím říci, že i když jsou to mé první velké závody, tak mě to celkem vzalo, a to i přesto, že jsme nechytili žádného kapra. Ta atmosféra se mi prostě líbí a klidně bych jel za rok znovu, což se mi asi nesplní. O závodech na vodě přes 1200 ha si u nás můžeme nechat jen zdát.  Na druhou stranu jsem viděl i spoustu prostoru ke zlepšení, co se týká pořadatelů: nedodržování časového harmonogramu, malá informovanost závodníku, nedostatečná logistika…Závěrečný ceremoniál byl nudně dlouhý a občas připomínal spíš cirkus – konkrétně hovořím o polských závodnících, kteří zde pobíhali v oranžových trikách, připomínajících oděv borců, které vídávám jezdit na popelářských vozech. Radost chápu, ale není nutné z toho dělat frašku.
Zmáknout závody takového rozsahu asi není žádná sranda, takže chápu, že to někde prostě zaskřípe. Ti, kdo srovnávají WCC s Tovačovem jsou obyčejní hlupáci – nelze srovnávat nesrovnatelné. Vím, že to, co jsem právě napsal se nebude některým lidem líbit, ale tak to prostě je. Až se uspořádají závody podobného rozsahu např. na Mušově (což je utopie), pak lze mluvit o objektivním srovnání.

Na závěr připojuji pár vzkazů od nás, co jsme tu ještě zůstali:
Jura: „Verčo už mě „ovce“ nebaví, těším se na tebe“
Zdenál: „Nazdar Zuzko, nabarvi se načerno, ať mám trénink do Afriky na černošky“ (pozn. výhra za největší rybu sektoru – pobyt pro 2 na jezeře v Jihoafrické Republice)
Milda všem domů: „Až to ten opičák dopíše, tak se půjde vysprchovat a vyrazíme dom“
Honza: „Dám si smažák, maso nechci ani vidět“
Pavlin: „Připravte mi něco dobrého k jídlu, tady jsem se vůbec nenažral“
Miras: „Už se moc těším na 3M“ (pozn. Míša, Michalka, Miras Jr.)

Konec hlášení. Good Bye Madine!!!