Zdá se mi to až neuvěřitelné, ale počátky našeho tradičního, kaprařského dýchánku sahají 10 let nazpět, je tu sraz kapri pohoda 2014. Ano, přesně 10 let! Ze srandičky pro pár kamarádů se časem stala nejstarší akce svého druhu v republice. Již poosmé budeme naší akci pořádat v restauraci U Zábranských . Když už je řeč o tomto místě, dá se říci, že je známé díky dvěma událostem:

1) Konají se tam srazy KP
2) Byla zde založena KSČ 🙂
10. sraz KP právě začíná!

8:00 – před restaurací U Zábranských v pražském Karlíně již postávají skupinky čile debatujících individuí. Nejedná se o nikoho jiného než rybáře, kteří přišli na náš sraz.

8:10 – formanka je otevřena, je možné dát si pivko, párek, polívku nebo kafíčko. Začínáme vybírat vlezné a shromažďujeme spoustu rybářského cajku, který předáme některému z rybářských kroužků. Cennější nebo nepoužité kousky využijeme jako ceny do dětských rybářských závodů. Děkujeme! Paralelně probíhá příprava na výstavku.

8:45 – Vystavovatelé jsou připraveni. Letos se nám jich tu sešlo opravdu hodně: Mikbaits, Jetfish, Nikl, LK Baits, Freefish, Essential Baits, Hinders, Vasr, Bejs Fish, Bareš – nože, Led Lenser, Leatherman, Imperial Baits, Carp System.

Do sálu začínají proudit davy lidí. Očuchává se, ochutnává se, zkouší, debatuje. Vystavovatelé jsou ještě čerství a ochotně odpovídají na všemožné dotazy.

10:25 – konec předváděček, vyklizení a úprava sálu.

10:45 – stoly i židle jsou na svých místech, nastává boj o ty nejlepší fleky v sále. Krátce poté je dav usazen a může tedy oficiálně začít dnešní program.  Teď už to bude odsýpat.

Hofi – parádní video, které se jen tak nevidí! Hofi nejen chytá ryby, ale také se velmi rád potápí,  fotí a natáčí pod vodou. Pro mě, coby suchozemce, kterého jímá panika, když se má potopit více než dva metry hluboko, bylo toto video doslova pohádkou z podvodní říše.  Nádherné ryby všech druhů, akční snímky, zkrátka pohlazení po duši. Následná debata byla jen příjemnou tečkou za touto úvodní částí letošního srazu.

 

Alda – Tuning navijáků a stavba prutů

Kdo chtěl, ten si z této přednášky odnesl pár zajímavých poznatků.  Mně se líbil nejen syrový přednes Aldy, ale také otevřenost, se kterou hovořil.  Spíše od tuningu navijáků zrazoval, protože je s tím dost práce a je poměrně komplikované a drahé.  Pokud však někdo touží mít naviják třeba v barvách svého oblíbeného fotbalového klubu, tak proč ne. Každá sranda však něco stojí. Měli jsme možnost si i prohlédnout takto upravený naviják i proutek, který Alda repasoval. Luxusní záležitost, chlapec to má v paži!

 

Bryan Jarrett – majitel firmy Hinders

Další z plejády zajímavých, zahraničních hostů, kteří kdy prošli srazy Kapří pohody. Bryan je typickým příkladem člověka, který rybařinou doslova žije a měl to štěstí (a vůli), že se jeho koníček stal i zaměstnáním.   Debata s tímto vynikajícím rybářem byla zajímavá, bohužel ji dost srážel fakt, že nebyla provázena obrazovým materiálem.  Chlapíkovi se u nás v Čechách evidentně líbí, proto by sem chystá na podzimní rybačku.  Dík patří i Vectifovi, který bravurně odpřekládal celý Bryanův projev.

 

Kapří pohoda po 10 letech

Tento blok odstartovalo krátké video, tedy spíš obrazový průřez uplynulými 10 lety fungování našeho uskupení.  Následovala debata, ve které se KP octla v roli pro ní zcela nové. My jsme byli ti dotazovaní a kdokoliv z publika se nás mohl zeptat prakticky na cokoliv. Z mého pohledu to bylo velmi příjemné ohlédnutí za celou dekádou života, a toho rybářského zvlášť.  Když jsem zvažoval, koho oslovit se žádostí o moderování této diskuze, moc jmen mi na mysl nepadlo. Nakonec jsem se rozhodl pro Oldu Svobodu st., který se tuším zúčastnil všech našich srazů. Byla to správná volba a tímto velice Oldovi děkuji, že se mé nabídky bravurně ujal.

Tomáš Blažek a jeho Moby Dick

Povídání s Blaženou o jeho životním úlovku. Tomášovi se povedl chytit padesátý kapr nad 20 kg a opravdu stál za to. Do podběráku se mu povedlo navést bestii 115cm a 35,80kg! Nádherný šupináč, super videjko, parádní pokec!

 

Dalibor Hašpica, H.G. Brunner – stavba prutů na zakázku dle „konfigurátoru“

Tušil jsem, že by to mohla být povedená přednáška, bohužel ne vždy se vše povede, jak má. Od začátku až do konce to byl jeden velkej průšvih – technika nefungovala a dav dával najevo svou nevoli tím, že hučel jak včelí úl. O kulturní vložku se postaral Maxwell, který hned na začátku přednášky málem rozšlapal na ukázku přivezené Century  Od začátku to prostě šlo všechno na levačku… Celkový dojem vylepšila následná předváděčka proutků, které s sebou Dalibor přivezl na ukázku. Fakt se bylo na co dívat!

 

Mexik, Petrásek – Chorvatsko 2013

Příjemné videjko plné nádherných ryb a lysců zvlášť.

 

J. Vágner, R. Holub – Kapr v novém kabátě

Debata o směřování a budoucnosti časopisu Kapr, který Jakub Vágner nedávno koupil. Hovořil stručně, věcně a jasně. Nabádal kapraře k tomu, aby se spolupodíleli na tvorbě a obsahové náplni časopisu. Zda jeho slova padla na úrodnou půdu, ukáže čas.  Byť se jistě v sále nacházeli i vášniví, internetoví diskutéři s obřími rameny (aspoň za klávesnicí), otázka na Jakuba nepadla ani jedna.

J. Kratěna – Vydařený rok

Dav už se jen velmi těžko zvládal, proto jsme omezili debatu na minimum a pustili video. To splnilo, co mělo. Ostatně nic jiného než vysokou kvalitu jsem ani neočekával. Co mě dostalo, byly snímky nádherných línů.

Kapří pohoda na WCC 2010

Potřebovali jsme vyplnit časový prostor, proto jsme pustili video, které už na naší akci proběhlo před 3 lety. Náš úspěch na WCC k nám neodmyslitelně patří a snad se i to videjko do dnešního programu hodilo.

Co tu ještě nebylo

Dnešní den je speciální, proto jsme se rozhodli i pro velmi speciální krok. S Honzou a Pavlinem jsme si položili zásadní otázku: „Co je lepší než striptýz?“. Jelikož odpověď zněla: „Dva striptýzy“, bylo rozhodnuto. Výběr kvalitního materiálu jsme nechali na Vectifovi a opět to byla správná volba.  Na jednom stole nám zatančila parádní bruneta, na druhém pak luxusní blondýna. Bylo vidět, že děvčata jsou profesionálky – velmi dobře věděla, jak si podmanit ten přetlak testosteronu v sále.  Dav šílel! Musím však práskout jednu věc na Vectifa – objednal táááánečnice dostatečně předem, noc před KP mu však docvaklo, že je objednal sice na 16:00, ale na neděli, tedy na den poté. S bravurou sobě vlastní operativně celý skoroprůser vyřešil. Co na tom, že jedna z táááánečnic musela dorazit až odněkud z Chomutova :).

Tombola

Původně byla v plánu ještě jedna debata, usoudil jsem však, že už nemá smysl v dnešním dýchánku pokračovat – bylo to dobré a bylo toho akorát. Tak to vylosujeme a hotovo. Musím se pochlubit, že po dlouhých 5 letech jsem konečně vyhrál! Byly to sice jen gumové zarážky za pár kaček, ale udělaly mi radost. I Pavlin vyhrál, Honza zase kulový.  Jak už to na KP bývá, tombola vždy něčím překvapí. Jediný Němec v sále, H.G. Brunner, vyhrál předplatné časopisu Rybářství. Určitě si dobře počte. Hlavní cenu, bivak Shelter II zase vyhrál člověk, který si den předtím bivak koupil.  Děkuji Hrdobcové, že nám to tak dobře nalosovala. Pak už nic nebránilo tomu, abychom to letos odpískali. Hotovo a čus zase za rok!

 

Rekapitulace

Připadá mi až neuvěřitelné, že sraz KP proběhl už po desáté. Nevěřil bych, že do sálu s kapacitou 200 lidí se vecpe tak o 30 kousků navíc.

Když se ohlédnu zpátky, poměry se změnily. Tenkrát jsme byli jednou z velmi mála rybářských akcí, která se u nás konala. Teď jsme nejstarší fungující akcí svého druhu u nás.  Naplňuje mě to hrdostí, zároveň však cítím velký závazek do budoucna. Nechci nechat srazy KP chcípnout, čas však ukáže, zda se to podaří. Uvidíme za dalších 10 let!:-)

Sdílejte
Předchozí článekKaprobraní 2013
Další článekLínobraní 2014
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..