Je druhá sobota roku 2013, a to znamená, že proběhne další, v pořadí 9. sraz Kapří pohody – Sraz Kapří pohoda 2013 – fuj, to to letí.

Letošní ročník bude trochu jiný – Pavlin je na montáži v Německu, Honza musí krátce po začátku jít do práce a mě se letos nepodařilo dotáhnout do zdárného konce jednání ohledně účasti hosta ze zahraničí. A  mířil jsem vysoko – snahou bylo dostat na KP  Martina Bowlera. Bohužel to neklaplo a čas na adekvátní náhradu už nebyl. Další plánovanou změnou bude, trochu se odpoutat od tradičního monotónního programu, tj. kaprařiny, a posunout KP blíže i k jiným rybolovným technikám. Povede se to, nepovede? Uvidíme, každopádně to zkusíme.

Před formarkou je po mém příjezdu už živo, skupinky kamarádů, přátel a známých už čile komunikují na chodníku. Kdo chtěl měl možnost navštívit dobře zásobený armyshop www.armed.cz , který byl nedávno otevřen doslova pár desítek metrů od Zábranských. Já tu možnost využil a moc se mi tam líbilo.

8:30 – 10:00 – registrace účastníků, vybírání vlezného, párek, pivko a polévka ve formance a postupný přesun účastníků do sálu, kde mezitím Maxwell připravil techniku.

10:00 – uvítání, rekapitulace pravidel a první, byť neplánovaný, bod dnešního programu – „příběh na P“– trochu jsem si hrál s češtinou a sepsal příběh, ve kterém všechna slova začínají na písmeno P -https://www.kapripohoda.cz/pribeh.na.p.kp . Podle ohlasů soudím, že se to asi povedlo.

10:10 – video z dílny Tloušťáka a Soptíka – povedený sestřih z jejich ještě povedenější rybačky ve Francii, kde se Soptíkovi podařilo ulovit parádního lysce 31 kg! Součástí toho videjka byla i příjemný bonus ve formě ulovení Tloušťáka J.

10:25 – Improvizace na maximum – původní součástí programu měla být i přednáška Martina Štěříka o fotografování úlovků. Bohužel den předem se Martin omluvil, protože jej skolila chřipka. Nu a nakonec byla přednáška přeci jen, jak jinak než neplánovaně, zařazena do programu – Maxwell si troufnul, dát ji. dle Martinových podkladů, z patra. Klobouk dolů – mělo to hlavu i patu a nic tomu nechybělo. Díky Maxwelli, paráda!

11:00 – předváděčka Mikbaits, Carpsystem

11:30 – Radek Filip – Univerzální rybář. Radek je nejen šéfredaktorem časopisu Kajman, rybářem, vyznávajícím snad všechny rybářské metody, ale také výborným fotografem.  Jeho průřez sezónou 2012 se mi moc líbil, byť  můj názor asi nesdílely všichni účastníci v sále, jak jsem se dozvěděl později.

12:15 – předváděčka Hinders, Freefish

12:45 – David Fořt + David Marysko – rekapitulace prvního roku života kaprařského portálu www.carpfishing.cz . Debata o tom, co se povedlo či nepovedlo a hlavně o tom, co se chystá. Na závěr Vectif přestavil velmi povedenou kolekci oblečení pro rybáře od italské firmy Hotspot design  www.hotspotshop.cz .

13:15 – předváděčka Hotspot, Jetfish

13:45 –  Martin Urbánek – povedené video z lovu na italském jezeře Bolsena

14:00 – Martin Urbánek a jeho přednáška na téma „Jak se dělá kapr“ – přirozený vs. umělý výtěr kapra. Kromě spousty jiných, užitečných informací jsem se dozvěděl, že mám hustější sperma a víc spermií než kapr. Sice nevím, jak s touto informací naložit, ale třeba se to bude někdy hodit J. U mě dobrý, ale opět musím podotknout, že ne všechny toto téma oslovilo. Já se rád dívám na věci komplexně, proto jsem si z této přednášky vzal, co jsem chtěl a líbila se mi.

14:30 – pauza

14:45 – Martin Šípek – Stavba zahradního jezírka. Tohle byla sázka na divokou kartu. Pro hovořila skutečnost, že snad každý rybář by chtěl doma mít aspoň malé jezírko s několika vlastními rybkami, proti hovořilo vše ostatní.  Myslím, že tato přednáška neurazila a část účastníků KP si ji se zájmem vyslechla. Na druhou stranu chápu, že část lidí toto téma absolutně vypustila coby nezajímavé. U mě dobrý…

15:15 – předváděčka Nikl, LK Baits

15:45 – Olda Svoboda st. – sezóna 2012. Kdo zná Oldu, ten ví, že umí nejen ryby chytat, ale umí o nich i poutavě povídat. Není to však povídání ledajaké – on do svého vyprávění vkládá emoce, kus sebe sama, kus svého srdíčka. A to neumí každý. Pěkné, nenásilné, pohodové.

16:15 – Imperial Baits  – průřez sezónou 2012 – Jó, nebylo to špatný, ale bylo tu ukrutně dlouhý. Tohle video by si zasloužilo poloviční stopáž a dynamičtější průběh. Dlouhá videa se spoustou „hluchých“ minut s detailem na pytlík koulí mě nudí.

17:00 – předváděčka Imperial Baits

17:30 – V.Černý, K. Boubelík – sezóna 2012 – další průřez z povedeného, uplynulého roku.  Znovu se potvrdilo, že pokud se obrázky pěkných ryb podpoří vhodnou muzikou, není, co řešit.  Hoši, fakt pěkný!

17:45 – Losování tomboly. Kdy jindy a kde jinde se podaří, že Michal Kučera vyhraje boilies Legends od Jetfish, Vláďa Krpeš kuličky od Imperialu a Tomáš Blažek vyfasuje pytlík Spicemana od Mikbaits. Myslím, že největší radost z jejich výher měl 11 letý klučina (nejmladší účastník srazu KP), kterému všichni jmenovaní své výhry věnovali. Když se k tomu přidala i „odměna“, kterou dostal od nás za to, že nám vylosuje tombolu, nebyl za tou hromadou krmení ani vidět, a tak to má být!

18:15 – a je hotovo, může začít afterparty v Prague city….

Rekapitulace:

Letošní KP byla značně experimentální. Pokus o odklonění se od kaprařiny, se dle mého názoru, příliš nepovedl.  Uplynulý ročník hodnotím jako průměr – neoslnil, ale snad  neurazil. Tak či tak, zaslechl jsem názory na zlepšení, nikoliv však přímo kritiku.  Musím přiznat, že KP 2013 jsem nevěnoval tolik času a úsilí jako minulým srazům. Ne, že bych nechtěl, ale můj zaměstnavatel mě natolik pracovně vytížil a vyčerpal, že jsem fakt už doma neměl sílu zapnout PC a začít něco řešit. Dívám se na to tak, že vše zlé je k něčemu dobré, a proto už upínám svůj zrak k jubilejnímu 10. ročníku KP, který proběhne za rok, a který musí, opakuji musí být mimořádný a nezapomenutelný!  Už teď slibuji za sebe i Pavlina s Honzou, že pro to uděláme maximum. Vlastně už jsme začali s organizováním a tvorbou programu – už na tom makáme J. Na závěr chci poděkovat Jardovi a Mírovi Valentovým ,kteří skvěle zaskočili za Pavlina a Honzu, Maxwellovi za ostrý obraz a jasný zvuk (ostatně nic jiného jsme neočekával), Vectifovi, Mardovi a Michalovi Kučerovi za podmětné návrhy na zlepšení dalších srazů KP a samozřejmě všem účastníkům  za vytvoření vynikající, přátelské a pohodové atmosféry. Prostě díky a za rok ahoj!

Miras

Sdílejte
Předchozí článekLínobraní 2012
Další článekLínobraní 2013
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..