Už po osmé proběhl sraz Kapří pohody 2012 a vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by tato tradiční, lednová akce měla zaniknout.

Letošní program dával tušit, že se v Praze semele cosi, co patří k tomu lepšímu, co za celou dobu historie KP proběhlo. No, nebudu předbíhat. Nikdo to sice neví, ale opět se mi podařilo naštelovat budík tak, že nezazvonil. Naštěstí mě včas vzbudil telefon Jihočechů :). Jel jsem z MB, cestou nabral Honzu v Benátkách a na dálnici jsme dohonili Pavlinovo auto. KP na cestě a kompletní…

V 8:30 již U Zábranských postával hlouček vstupuchtivých rybářů. Krátce nato se otevřely dveře Formanky a začalo se točit pivko, vařit káva, podávat polévka a párky s hořčicí + začalo vybírání vlezného a schraňování použitého a nového cajku pro děti z rybářského kroužku naší MO.

9:00 –  povolení vstupu do hlavního sálu.
9:30 – úvodní slovo, zahájení akce a video Chytání kaprů na zahraničních vodách z dílny Jetfish + zcela čerstvé fotečky z právě skončené francouzské výpravy + krátký pokec pro  naladění té správné, rybářské atmosféry.
10:15Milan Pípal – stavba prutů na zakázku. Precizně připravená a zajímavá přednáška, kterou snad jen trochu shazoval Milanův nevýrazný projev. Kdyby se mu podařilo přidat trochu na důrazu hlasu, tak by to zkrátka nemělo chybu. I tak to však stálo za to a myslím, že nic komplexnějšího na dané téma zatím nikde nezaznělo.
11:15 – předváděčka výrobků firem Jetfish, Hinders a Milan Pípal – je libo ochutnat, očuchat, vyzkoušet? Jen račte… 🙂
11:45Christian Heymanns – Rybaření v Německu. Christian je majitel firmy Successful Baits a bylo na něm velmi znát, že absolutně netuší, kam to vlastně vlezl a co se od něj vlastně očekáva 🙂 . Přesto to bylo dobré – popovídal a na obrázcích vysvětlil,  jak snadno zatraktivnit jakékoliv boilies, a to obalováním. Není to sice nic převratného,
přesto neznám moc lidí, kteří tuto velmi snadnou a účinnou metodu používají. Vše bylo proloženo obrázky moc pěkných ryb z německých vod. Na závěr byl prostor i na dotazy, které se točily především kolem téma, jak vlastně v Německu získat papíry a jaké tam jsou podmínky k rybaření. Obalování v praxi bylo předvedeno později během
předváděčky. Dík patří Mirkovi Velechovskému, který se postaral o tlumočení.
12:00 –  předváděčka Mikbaits, Flajzar a Campingaz. Zde asi nejvíce zaujaly hlásiče na solární energii, zabezpečovací systém do auta Ema od Flajzara a grill na PB kartuše od Campingaz.  Pro příznivce Ashimy byla k mání téměř kompletní bižuterie od této firmy.
12:30 – Z. Havlíček a M. Homolka – Kaprařův rok – představení knížky. Od této části programu jsem nečekal mnoho, možná právě proto jsem byl příjemně překvapen živou a poutavou diskuzí, která proběhla. Netušil jsem, že Michal Homolka je tak zdatný řečník.
13:00 – ochutnávka, očuchávka novinek od Essential Baits a Successful Baits.
13:30 –  Jake Langley-Hobbs – 750 dní na rybách. Byl jsem trochu nervózní, protože jsem absolutně netušil, co a jak bude vlastně Jake přednášet. Z článků v Carp Worldu jsem si pamatoval, že je to „magor“, který se jednoho dne odstěhoval k vodě, kde bydlí se svým psem a chytá a chytá…..A Jake začal vyprávět a bylo to skvělé. Cassien a jiné francouzské přehrady, jezera a řeky, německé řeky, Pussiano, Sierra Brava,…. To, co se někteří rybáři snaží prožít za celý život, to Jake dokázal vtěsnat do dvou let. Vše bylo podloženo perfektní fotodokumentací. Později jsem se dozvěděl, že to byla vůbec jeho první přednáška v životě. Je pro mě velmi cenné, že svůj “životní příběh” začal vyprávět právě na KP a teprve poté budou následovat “reprízy” ve zbytku Evropy, včetně UK. Líbilo se mu u nás a přislíbil, že se za pár let znovu objeví v Praze s okračováním. Zvláštní poděkování patří Vectifovi, který navzdory “absolutnímu vyčerpání z předešlé noci” brilantně a velmi poutavě odpřekládal celou přednášku. Musím také vyzdvihnout
skutečnost, že právě díky Vectifovi se vůbec podařilo Jakea dostat k nám do Čech.
14:30 – prezentace LK Baits a www.maskovanivprirode.cz  . Elkáčka odvedla svůj standard, ale maskovanivprirode doslova strhlo zájem spousty návštěvníků KP. Jak název napovídá, tato firma nemá příliš společného s rybařinou jako takovou, ale nabízí kvalitní outdoorové oblečení za relativně příznivé ceny. K vidění byly i brýle s vestavěnou HD kamerou.
15:00David Fořt, David Marysko – představení projektu www.carpfishing.cz . Pokud se klukům bude vše dařit podle představ, vznikne u nás zcela ojedinělý kaprařský portál s velkým množstvím jedinečných informací z CZ i zahraničí. Nechte se překvapit – začíná se 30.1.2012! Držím klukům palce a přeji jim, ať jim nedojde dech.
15:30 – představení výrobků firmy Carp System. Souběžně s rozdáváním vzorků nových háčků se rozdávaly i vstupenky na rybářskou výstavu  For Fishing. Kolem se však mihnul Jarda Dufek, sebral balík lístků, zmizel a rozdal je v sále. A vůbec mu nevadilo, že na nikoho z KP nezbyl ani lupen :).
16:00pokračování přednášky Jakea Langleyho-Hobbse.
17:00 Martin Urbánek – video French carping – Zelené peklo Francie – k vidění byl i nádherný 29 kg těžký amur!
17:15 – krátká pauza při níž si návštěvníci mohli nabral starší čísla časopisu KKS a lístky na rybářskou výstavu Moderní rybář.
17:30 –  V. Krpeš, J. Dufek – Propalování revírů. Kontroverzní přednáška na toto ožehavé téma byl zpracováno na objednávku KP. Ačkoliv si kluci přednášku precizně připravili, nebylo to ono. Dufíno byl už totiž ve formě a nechtěl  nikomu půjčit mikrofon :). Kdyby tato část KP proběhla před pěti pivy, bylo by to určitě o level lepší. Kdyby,…. Nebylo to zklamáním, ale vyloženě to nezazářilo.  I tak bych velmi rád poděkoval klukům, že se tohoto úkolu se ctí zhostili.
18:00 –  z davu jsem si vylovil jedinou dívku v sále, která nám následně vylosovala tombolu. Ceny jsme rozdávali tam vehementně, že jsem udali i knížku, kterou si zakoupil a u nás odložil Vašek Adam :).
18:30 –  Tombola rozdána, rozloučení a šlus…

Rekapitulace:
Znovu nás bylo o pár kousků víc (cca 190 lidí) a opět nastává otázka, zda zachovat tuto „komorní atmosféru“ nebo se pokusit najít větší prostor. Červík hlodá, ale tradiční místo, je přeci jen tradiční místo….. No, uvidíme. Rád bych všem poděkoval za bezproblémový průběh letošního srazu KP, přednášejícím za jejich hodnotné příspěvky, Maxwellovi za zajištění zvuku a obrazu, vystavujícím za to, že si k nám našli cestu  a celému personálu od Zábranských za bezvadnou obsluhu. Musím také poděkovat všem, kteří přispěli do sbírky pro náš rybářský potěr. Mimořádně velké podpory se dětem dostalo od příznivců Czech Carpu, kteří věnovali doslova a do písmene balík nového cajku, který bude rozdán svišťům na tradičních, dětských rybářských závodech.
Děkujeme!
Pivo vypito, pečená kolena sežrána, hotovo…Tak ahoj 12.01.2013!

Sdílejte
Předchozí článekSraz Kapří pohoda 2011
Další článekLínobraní 2012
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..