Zní to pomalu neuvěřitelně, ale máme před sebou již 7. Sraz KP, který již popáté za sebou proběhne ve sportbaru U Zábranských v Praze. To, co kdysi začalo jako recese se již dnes dá považovat za tradici.  Ufff, kdo by to byl před těmi sedmi lety řekl.

Je sobota 15.01.2011 8:30 ráno a před Zábranskými už postávají skupinky prvních nedočkavců. Ještě pár minut však musíme počkat než nás pustí aspoň do formanky, kde si lze dát klobásku či kafíčko na zahřátí nebo pivko na svlažení žáhy.

Krátce na to již formanka praská ve švech a probíhá tam prezence a placení vlezného. V hlavním sále zatím Maxwell připravuje ozvučení a  propojuje různé káblíky tak, aby byl vše fachalo, jak má. Ještěže to má Maxwell v paži :).

10:00 – WCC 2010 – video z naší vlastní dílny. Loni se nám podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu na Word Carp Classic, kde jsme skončili druzí v jednotlivcích i týmech. Sice jsme váhali, zda se samoprezentovat zrovna na akci, kterou pořádáme, ale asi by bylo škoda, kdybychom to neudělali. Video se velmi líbilo, což nás  těší. Musím poděkovat Martinu Havránkovi, který vše tak bezvadně poskládal a sestříhal do finální podoby.

10:30 – prezentace novinek firem SBS, Hinders a Essential Baits. SBS opět nezklamalo, Hinders předvedl své novinky a připravil pro účastníky KP nádhernou slevu 25% na své výrobky a u Essentialu jsem si hned koupil krabičku osvědčených 12 mm korkových  plovouček.

11:15 – Výběr, použití a údržba navijáků – přednáška vrchního servismana JSA Oldy Masnera. Záživné, poučné. Následná debata měla úroveň, otázek bylo dost, co víc dodat.

11:45 – prezentace firem Carp System, Katran a 4thirds. CS předvedl to, čím je známý – hodně muziky za pár korun. Katran pak širokou a ucelenou škálu různých návazcových materiálů za výbornou cenu. 4thirds je relativně mladá, ale perspektivní anglická firma, který nabízí ucelený program PVA. Bylo se na co dívat…

12:15  – Huminnbird – „Side Imaging – dno jako na dlani“ . Precizně připravená přednáška  Ondry Páleníka (obrisek) na téma praktické použití bočních sond echolotu při rybolovu. Myslím, že pro velkou většinu lidí v sále bylo toto téma zcela nové a vůbec ani netušili, že něco takového existuje. Famózní byly snímky z praxe, kdy na echolotu byl  krásně vidět obrys potápěče, utopeného auta, zbytky zatopeného domu či pás potopených stromů. Tohle se na klasickém 2D echu prostě vidět nedá. Troufám si říci, že tato přednáška patřila k tomu nejlepšímu, co se na KP letos objevilo!

13:00 – blok věnovaný prezentaci výrobků LK Baits, CDB a Imperial Baits. U LK mě zaujala nová řada pelet a u IB pár nových příchutí. Víc jsem pokecal s Lojzou u CDB, kde se mi líbil makrelový mix – velice jemný, přesto chuťově výrazný. Ochutnal jsem i makrelový olej – jen si jej nakapat na chleba a sežrat.  Lojza se pochlubil, že přísady do mixu i samotný olej si dělá sám. Ze 750 kg makrel vylisoval 25 l oleje a makrelí maso prohnal extudérem – to pak použil do mixu.

13:45 – Rybaření v Chorvatsku.  Tamara Maděrič hovořila o možnostech rybaření v její zemi. Úvodní část byla celkem zajímavá – hovořilo se o jezeře (přečerpávací  nádrž), kde jsou pěkné ryby, ale hladina tam kolísá až o 30 (slovy třicet) metrů! Jezero se nachází v absolutní divočině, kde setkání s medvědy či vlky nebývá ničím neobvyklým. Následovalo povídání o řece, kde lze potkat navíc i hady. Brrrr. Každopádně ryby, které odtamtud byly i vidění, stály za to! Pak už se přešlo k víceméně nudnému povídání o klubových vodách. Upřímně řečeno, čekal jsem, že Tamara přijede na svou přednášku připravenější.

14:15 – prezentace Mikbaits, CC Moore, Osprey, Easy fishing, Enterprize Tackle a Free Spirit. Očuchávka, ochutnávka novinek od CCM a Mikbaits, kterých se na letošek chystá celkem dost. Bylo možné si prohlédnout a vyzkoušet pruty od FS a prohlédnout a očuchat „gumovky“ od ET, které se nově  nabízí naložené do nejpopulárnějších esencí různých firem (tutti-frutti Richworth, Trigga Nutrabaits atd). Easy fishing – už provařený a praxí prověřený sortiment českého výrobce PVA.

15:30 – Závody ICM Raduta 2010. Jirka Pacovský a Lojza Fiala se s námi podělili o své zážitky z těchto „závodů-nezávodu“. Prakticky se jednalo o jeden velký podvod na rybáře s cílem vytáhnout z jejich kapes peníze. Prvotní záměr organizátora byl snad správný, bohužel se to zvrhlo v absolutní frašku. Dozvěděli jsme se též, že Raduta je v podstatě již mrtvou vodou.

16:00 – prezentace  Successful Baits. Ačkoliv se prý jedná o největšího německého výrobce boilies, tak jsem o nich prvně slyšel až loni a teď na KP měl první možnost prohlédnout si jejich výrobky. Jsem si jistý, že jejich ucelený sortiment, zajímavé příchutě boilies a v neposlední řadě i dobrá cena si své příznivce jistě najdou. Našel jsem tu dokonce i esenci, která mě fakt dostala – Scoberry. Ta vůně je prostě nádherná!

16:30 – Nešvař jménem „sakování“ v podání Vládi Krpeše a Franty Mrkvičky (Fery). Záměrně jsem tuto přednášku zařadil až ke konci programu, protože jsem tušil, že způsobí tak trochu poprask. A nemýlil jsem se. Přednes byl živý  a debata emotivní. Tak to má zkrátka být. Nezazněl jediný argument, který by jednoznačně obhájil sakování. Možná se o něj pokoušel Kubánec, ale po několika málo minutách monologu spolkl gró své myšlenky a bylo po argumentaci.

Tuto část programu považuji za velice vyvedenou a Vláďovi s Ferym za ní moc děkuji.

16:45 –  prezentace Sticky Baits. Anglická firma, která se na českém trhu objevila teprve v průběhu minulého roku a pomalu, ale jistě si získává své zákazníky. Motto firmy zní „Vše pro kapry“, takže není těžké uhodnout, co nabízí. Z nabídky mě zaujaly plovky „Aviator“ v různých, netradičních příchutích. Tímto se omlouvám klukům ze Sticky Baits za posunutí jejich prezentace až téměř na závěr KP a zároveň děkuji, že mi vyšli vstřic. Příští rok to vykompenzuji :).

17:15 – Imperial Baits CZ 2010 – fotky a video  dílny IB. Bohužel notebook trochu nezvládal posouvat obraz v rytmu hudby, takže celkový kulturní zážitek byl trochu pokažen nezdárnou technikou. I tak to stálo za to, zejména pak podvodní záběry kaprů.

17:45 – losování tomboly. Letos se nám sešlo, stejně jako v minulých letech, poměrně hodně cen do tomboly. Sličná asistentka vytrvale losovala a rozhodla o tom, že cca. polovina šťastlivců v sále si nějakou tu cenu odnesla.

18:15 – zvonec a konec. Začátek afterparty :).

Rekapitulace

Kvalita akce je vždy velmi závislá i na kvalitě osazenstva. Rád bych všem poděkoval za bezproblémový průběh letošního srazu KP, přednášejícím za jejich hodnotné příspěvky, Maxwellovi za zajištění zvuku a obrazu, vystavujícím za to, že si k nám našli cestu a přispěli do tomboly a celému personálu od Zábranských za bezvadnou obsluhu. 175 lidí v sále jsme ještě neměli, opět jsme posunuli laťku o něco výše. Velice mě těší, že k nám spousta lidí stále vrací rok co rok. Mám velikou radost z kvality přednášek i z toho, že jsem se již stali pevnou součástí „kalendáře firem“, coby místa, kde mohou prezentovat své výrobky.  Konečně se nám  podařilo vyřešit ozvučení – vsadili jsme na Maxwella a vyplatilo se to. A cíl pro další rok? Snad jen, aby se to vyvedlo stejně dobře jako letos.

Miras – Kapří pohoda

Sdílejte
Předchozí článekSraz Kapří pohoda 2010
Další článekSraz Kapří pohoda 2012
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..