Tak letos to bylo vůbec tak nějak na levačku, i když to v konečném součtu dopadlo dobře. Ale pěkně od začátku…

Předání darů ze srazu

Problém č. 1 – plánovaný termín byl obsazen břeclavskou CSM 2010, a proto nezbylo nic jiného přeobjednat již zarezervované datum, a to už na 9.1..
Problém č. 2 – 9.1.2010 je již U Zábranských plno (oslava narozenin). V ten okamžik jsem myslel, že mě klepne. Naštěstí oslava začíná až v 19:00, takže sraz KP stihneme nacpat před narozeninovou párty. Uffffff. Zarezervováno!
Hodně jsme se mýlil, když jsem si myslel, že se nic horšího už stát nemůže…
Jedeme dál! Vymysleli jsme program, zajistili přednášející či předvádějící, doladili detaily a pozvali pár lidí na pokec u piva. Letos neproběhla ani pozvánka přes Mrk a kapacita sálu byla naplněna za 3 dny. Masakr.

Pátek 08.01.2010

Zásah vyšší moci – vypadá to, že meteorologové se taky jednou trefili do předpovědi – od rána sněží a sněží a v Praze má za víkend napadnout až na místní poměry neuvěřitelných 30 čísel sněhu! Ráno mi volají kluci  z německého TT Baits (Andy, Tom) + KL Angelsport, že zvažují, zda v takovém počasí vůbec vyjet. Ufff, nechali se ukecat. Krátce po poledni hlásí výjezd Sebastian s kámoši z Black Label Baits. Ufff podruhé.
Po 20. hodině se s Hazdřičem, Petrem Gavendou a  Němci setkávám U Zábranských. Hodinu a půl na to je německá sestava kompletní – doráží Sebastian  a spol.. Dohromady je tu 7 kousků od našich západních sousedů, což tu ještě nebylo!
Ve 22:00 opouštím rozjetou party, které velí Petr, a ponechávám všechny svému osudu, protože tuším, co se bude dít?.
Doma ihned zalézám do pelechu a snažím se usnout, protože zítra mě čeká perný den.

Sobota 09.01.2010

Jedna, dvě, půl třetí – stále čumím do stropu a ne a ne zabrat. Vzdávám to a jdu si připravit věci na ráno, aby vše bezchybně klaplo. Venku se pořád hustě sype sníh, proto si přeštelovávám budíka už na sedmou hodinu ranní a znovu se snažím usnout.
Vstávám ještě před budíkem a kupodivu se cítím vyspale. Kouknu na budíka a kontroluji, kolik je vlastně hodin. Šok – je 8:40 – zaspal jsem! Do prdele! Fofr, chaos, beznaděj – U Zábranských na mě od 8:30 čeká cca 150 lidí a prezenčku mám u sebe. Aby toho nebylo málo, tak před domem jsem se musel doslova prohrabat k sněhem zasypanému autu. Cesta, která mi obvykle trvá kolem 15 minut, mi dnes, díky rozmarům počasí, trvá skoro trojnásobek. Na místě jsem až v 9:30, tedy v době, kdy již měl začít plánovaný program. Rozdávám prezenčky a kluci zapisují příchozí, rozdávají cedulky se jmény, vybírají vstupné i dary dětem do rybářského kroužku v Předměřicích a postupně vpouštějí celý dav dovnitř. Očekávám, že tohle moje selhání mi dá spousta lidí sežrat ještě za rok?.
Co se týká programu, tak jakási struktura byla dána předem, avšak především počasí rozhodlo, že vše bude jinak. Z toho důvodu šlo všechno hned od začátku jinou cestou – cestou improvizace.
10:00 – A jedééééém! Pro navození atmosféry pouštíme DVD od Schmidtiho (KL Angelsport). Chlapík má nachytány opravdu krásné ryby.
Následuje „Zimní rybaření“ – Dufíno je prověřená kvalita, Tuloš zamrzl na Ukrajině, proto jsme ho nahradili Tomem a Andym z TT Baits. Dufíno je opět hvězdou, avšak Tom s Andym mu zdatně sekundují. Spousta lidí ještě zimnímu rybaření nepřišla na chuť, přesto ani v nepříznivých, chladných  podmínkách není nemožné chytit kapra, a přesně o té křehké hranici mezi úspěchem a neúspěchem je tato přednáška.
A je tu první blok ochutnávek, očuchávek, zkrátka předváděček krmiva a cajku firem TT Baits, Hinders, Cipro, Dynamite Baits, Ehmanns a Trakker.
Dalším bodem programu je puštění DVD přímo od kluků z TT Baits – příjemná podívaná se spoustou krásných ryb z různých německých i francouzských vod.
Prezentace č. 2 –  Carpsystem, ACE, Sportcarp, Mikbaits, Enterprize Tackle, Quantum + oblečení, které dodává Ritchiho kaprařský svět.
Pokračujeme přednáškou na téma PVA – na dotazy přítomných odpovídají zástupci firmy Easy fishing pánové Zouhar a Hladík. Mě osobně debata na toto téma velice zaujala a troufám si říci, že lidé v sálu na tom byli stejně jako já. Jsem zvědavý, zda se potvrdí, že PVA punčocha uvnitř tuby smrdí od gumového uzávěru.  Já bych řekl, že ne?.
Prezentace č. 3 –  Easy fishing, CDB, LK Baits, Sonik, Chytil, Korum, Sonubaits, Top Secret.
Jedeme dál  – 7 statečných! Letošní složení je v porovnání s předchozími lety velmi netradiční. Využili jsme příležitosti a 7 statečných  obsadili našimi přáteli z Německa. Debata to mohla být (a také byla) zajímavá, avšak s odstupem času to vidím tak, že to nebyla příliš šťastná volba. Debata příliš neodsýpala, protože překlady zdržují, což je o to markantnější, když na 7 cizinců připadá jen jeden překladatel?. Nepříliš šťastné řešení… Na základě této zkušenosti už teď mohu říci, že  7 statečných, coby tradiční část srazu KP, se v příštím roce dočká určité změny.
Mimo plánovaný rozvrh se nám do programu „vetřel“ ještě 1 statečný. Oním odvážlivcem byl Vláďa Krpeš, který se snažil apelovat na všechny přítomné, aby se více zapojovali do chodu své domácí MO, a aktivně se snažili ovlivňovat její chod. Vždyť cesta ke změnám vede odspoda, což ještě spousta lidí bohužel nepochopila. Potlesk byl zasloužený, otázkou však zůstává, zda se v sále vůbec našel někdo, kdo se touto strastiplnou cestou hodlá dát. Kluci z Benátek n/J jdou touto cestou už delší dobu a já doufám, že se podobní nadšenci najdou i jinde.
A je tu poslední dnešní prezentace výrobků. Své zboží dává v plac firma SBS.
Tak, další bod programu je odškrtnut a už tedy zbývají jen 2. Pojďme tedy na to!
Tragicky úspěšná sezóna – O. Kopačka, J. Markovický – pohodový průřez uplynulou sezónou Ondry (Soulfly) a Jakuba. Ten rok byl pro ně svým způsobem velmi výjimečný, a to nejen díky krásným rybám, které se jim podařilo ulovit, ale i díky strastem a nehodám, kterým museli čelit. Vždyť komu se podaří 2 x prorazit vanu u nového auta a doslova a do písmene „vyhořet“ na rybách. Ne, není to metafora, opravdu jim loni na podzim shořel bivak, velká část vybavení a osobní doklady, když společné zdolávali ze člunu kapra. Ta hromádka popela, které vévodí opálená konstrukce bivaku je opravdu nezapomenutelná?.
A máme to skoro za sebou – už jen rozdělíme ceny z tomboly a půjdeme si proházet cestu domů?.
Letos bylo cen o trochu méně, ale i tak si více než 1 účastníků odnesla nějakou tu drobnost domů. Děkuji Vendulce od Rashida za to, že se chopila losování a samozřejmě všem firmám, které darovaly ceny do tomboly.
Hotovo! A pro letošek to máme za sebou. Ufff, jsem rád, že přes velice rozpačitým, spíš průserový začátek,  všechno nakonec zdárně klaplo a akcička se celkem vydařila.

Poděkování
Díky vám všem, kteří jste navzdory hustému sněžení a s tím souvisejícím komplikacím v dopravě, dorazili. Musím vám vystřihnout ještě jednu poklonu, a to za vytvoření výborné přátelské atmosféry, bez které by sraz KP byl sotva poloviční.
Zvláštní poděkování patří Petru Kalachovi za zajištění překladů z a do němčiny. Letos jsi měl napilno, co??
Personál sportbaru U Zábranských opět nezklamal a ve všem nám vyšel zcela vstříc. Díky za skvělou obsluhu a maximální podporu!
Samozřejmě musím poděkovat i všem „účinkujícím“, protože vím, že připravit si něco, co má hlavu i patu a navíc to zajímá i publikum, není vůbec lehkou záležitostí. Chválím a děkuji!

Rekapitulace
Za obrovský úspěch považuji účast 140 lidí, kteří navzdory vánicí dorazili.
Po tom, co se mi podařilo zaspat začátek akce jsem tušil, že mě čeká „Den blbec“, což se naštěstí nepotvrdilo. Celkově vzato mám dobrý pocit z toho, jak vše relativně hladce klaplo, a také z kvality dnešních přednášek. Nejvíce se mi líbilo povídání o PVA a přednáška Soulflye s Kubou, naopak za nejslabší část programu považuji 7 statečných, což však nebyla chyba „statečných“, ale chyba má. Už vím, že i tato část programu musí mít šťávu a musí odsýpat, což se nestalo. Překlady zdržují plynulost debaty, a o to víc, pokud 7 cizincům tlumočí jen jeden člověk. Beru to jako však jako zkušenost, z které se hodlám poučit?.
Letošní program nebyl v porovnání s tím loňským tak hektický, což považuji za krok správným směrem.
Tradičním negativem bylo špatné ozvučení, bohužel není v silách KP s tím cokoliv udělat.
Cíl pro KP 2011? Opět dotlačit na sraz někoho z ciziny. Vzhledem k tomu, že letos bylo u nás přeněmcováno, budeme se snažit najít zajímavého hosta třeba z Anglie, případně Francie, Belgie či Holandska.

S pozdravem „Co sežereš, nechytíš“
Miras – Kapří pohoda

Sdílejte
Předchozí článekSraz Kapří pohoda 2009
Další článekSraz Kapří pohoda 2011
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..