Na podzim roku 2004 jsem se s jedním kamarádem bavil o tom, že by nebylo na škodu zkrátit si zimní čekání na jarní rybačku nějakým posezením u pivka a pokecem o našem koníčku. Slovo dalo slovo a v únoru 2005 proběhl historicky 1. Sraz Kapří Pohody. V tu dobu jsem ještě netušil, že se z „výkřiku do tmy“ vyklube tradice.

Každoroční rutina – rezervace Sportbar „U Zábranských“ v Praze – Karlíně, oslovení hostů, spousty telefonátů a mailů, sestavení programu a rozesílání pozvánek účastníkům uplynulých ročníků. Mělo ještě následovat oznámení na www.mrk.cz a ulovení dalších zájemců, ale nějak z toho sešlo, protože kapacitu 150 osob se podařilo vyčerpat za necelé 3 dny. Tak to byl teda fofr!

Pátek 18.01.2009:

Od rána nemyslím na nic jiného než na zítřejší den. Zase mám strach a zase se moc těším. Večer se postupně scházím s kamarády v hospůdce – nejprve jsme tam s Honzou sami, poté se k nám přidává Jarda Dufek, později pak Koloušek, Tulo a Kolouškův brácha Pavel a celou sestavu doplňuje Pavlin s Michalem Kučerou. Máme se ještě sejít s německými kluky z Black Label Baits – Sebastianem, Markem a Mathiasem. Jelikož však přijíždí až v 21:30, tak dnešní setkání padá a potkáme se až zítra na srazu. Blacklabeláci prý ještě půjdou tak na 2, maximálně 3 hoďky do města. Když jsem to slyšel, tak jsem se začal smát, protože s jejich pojetím času mám již bohaté zkušenosti. Nezklamali – kalili až do sobotního rána hehe.

Den „D“ – Sobota 19.01.2009:

8:15 – snídaně u Mekáče.
9:15 – příjezd na „místo činu“, prezence a ocedulkování účastníků. Současně probíhá také sbírka použitého cajku, který bude věnován dětem z rybářského kroužku v Benátkách n/Jizerou. Byl jsem celkem skeptický, o to víc jsem byl překvapen množstvím vybraných věcí. Díky chlapi, našemu rybářskému potěru se to bude určitě hodit!
10:00 – 5. sraz Kapří Pohody právě začíná! Po nudném úvodu je tu první přednáška:
Maroko – Jarda Těšínský – pro navození té správné atmosféry nejprve běží nádherné cca. 20 minutové DVD o Maroku z dílny Black Label Baits. Poté nastupuje již Jarda Těšínský se svými fotkami a poutavým vyprávěním o svých třech výpravách, které do Maroka podnikl v průběhu roku 2008. Super, super, super!
11:00 – prezentace výrobků Jetfish, JPS Baits, Cooper Products (PVA program) a Carp Devil Baits.
11:45 – a jedeme dál! Nastupují další borci:
Lokalice kaprů – Jarda Dufek (řeka) a Tomáš Blažek (jezera) Jarda Dufek – musím na něj prásknout, že byl nervózní jak háravá fena?. Více než 2 týdny předem se připravoval na svou přednášku a skutečně tomu věnoval maximum, což se však zdárně odrazilo na konečném výsledku. Svou část programu zahájil promítnutím DVD s fotkami svých úlovků a krátkým videem, přičemž vše bylo podbarveno hodně tvrdou muzikou. Tak nějak mi začíná připadat, že tvrdá muzika a kaprařina k sobě nějak přirozeně patří. Paráda! Poté následovaly praktické ukázky vhodných potencionálních lovišť, provázené svérázným Dufínovým výkladem. O tom, že jeho přednáška velice zaujala publikum svědčí skutečnost, že po celou dobu bylo v sále hrobové ticho.
Tomáš Blažek – z plánované přednášky sice z časových důvodů sešlo, ale Tomáš si pro nás přichystal jinou lahůdku – video ze své velice úspěšné výpravy do Itálie. Spousta nádherných ryb a syrový projev všech protagonistů propůjčily tomuto filmu fantastickou atmosféru a snad všichni v sále by si přáli alespoň jednou zažít to, co se podařilo Blážovi a jeho kámošům.
13:30 – prezentace výrobků Imperial Baits, Karel Nikl, Vision Baits, CARP „R“ US, Leon Hoogendijk, Chytil, Top Secret a Korum.
14:15 – slovo dostává Ing. Holeček ze ZIA s. r. o. a v krátkosti představuje činnost své firmy, mezi jejíž aktivity patří též dovoz návnad a nástrah pro ryby od známých firem Danafeed, Haits a nově též Hinders.

Jedeme dál!

Wesser a sezóna 2008 – další pěkné DVD od Black Label Baits se spoustou nádherných ryb. Upřímně řečeno – čekal jsem od toho víc. Holt loňským Marokem a předloňským Cassienem mě asi příliš namlsali. Debatu Marka Bergmanna a Dufína jsem musel utnout, neboť jinak bychom tam seděli ještě teď.
14:45 – prezentace výrobků Black Label Baits, Mikbaits, CCMoore, Free Spirit, Osprey a Maxcarp
15:15 – Kapr, Kaprománie – bilancování 1. roku existence časopisů. Za Kapra před publikum nastoupil Jan Pánek, za Kaprománii Radoš Holík. Shrnul bych to asi takhle – není to špatné, ale mohlo by to být lepší, ale rozhodně se budou snažit se zlepšovat?. Otevřelo se i téma kolem odchodu J. Vágnera z časopisu Kapr, ale osobně si myslím, že tohle už moc lidí nezajímá. Bylo to však předmětem diskuze, tak budiž.
15:45 – Nastává čas pro debatu Pár kuliček stačí vs. nestačí – Pavel Převor vs. Mark Bergmann. Konfrontace dvou diametrálně odlišných názorů na „cestu k úspěchu“ rozhodně přinesla své ovoce. Argumenty obou stran byly logické a když už nic jiného, tak Pavel s Markem alespoň přinutili rybáře v sále zamyslet se nad tím, co právě slyšeli. Tu správnou cestu ať si už každý najde sám. A stejně si myslím,že většinou pár kuliček nestačí:-).
16:30 – prezentace výrobků Carp System – není o nich slyšet a přitom mají pěkné věci.
17:15 – Českomoravský kaprařský spolek – představení plánovaných akcí 2009. Marcel Skřivan (Maxwell) a Michal Kindl zahájili svou přednášku krátkým filmem z uplynulého ročníku Carp Maratonu na Tovačově a poté povídali o tom budoucím (změna pravidel, přihlašování, losování a nový způsob vytyčení lovných míst). Následovalo představení u nás ojedinělé akce Carp Rod Casting, což není nic jiného než závody v hodu na cíl vzdálený 70 m a závody v hodu do dálky.
17:45 – Losování tomboly – právě teď přišel okamžik rozdat vše, co nám naši vystavovatelé, případně přispivatelé (VASR, Pustil a Hinders (ZIA)) darovali. A nebylo toho vskutku málo – šance na výhru byla více než 50%. Krásná slečna, kterou jsem si půjčil u baru, vytrvale a statečně losovala z osudí jedno číslo za druhým a ceny se postupně přesouvaly k novým majitelům. Dokonce se dostalo i na mě a světe div se! Vyhrál jsem to samé, co loni – kyblík boiliesu od Black Label Baits s názvem „Drunken Monkey“ – tedy Opilá opice! Asi osud nebo provokace?. I letos došlo k pikantním situacím – Karel Nikl a Michal Kučera vyhráli totožné ceny, a každý z nich si od výdejního stolu odnesl kostku belachanu od Pustila, Tomáš Blažek pro změnu vyhrál směs + AK od VASRu?. Rád bych ocenil nápad Karla Nikla, který se rozhodl svou cenu věnovat nejmladšímu účastníku srazu – Matěji Houškovi, kterého pak následně doslova zaplavily i ceny ostatních výherců.
18:15 – Sedm statečných (David Marysko (Marda), Ivan Juřička, Olda Svoboda, Pavel Tulínský (Tulo), Jan Sčerba, Michal Homolka, Leoš Mlýnek) – složení vskutku skvostné! Systém této debaty je takový, že kdokoliv z publika se může na cokoliv zeptat a v ideálním případě dostane 7 odpovědí. Pokud dotazovaný odpověď nezná nebo na ni nechce odpovědět, tak jednoduše pošle mikrofon dál. Tuhle část srazu mám opravdu rád. Po tombole dost lidí odešlo, ale ta cca 1/3 z celkového počtu, co zůstala , si to musela užít, tak jako jsem si to užil já. Paráda!
19:15 – Je hotovo… Pár slov na rozloučenou a máme to všichni pro letošek za sebou. Není však třeba zoufat, neboť konec oficiální části neznamená nic jiného než začátek afterparty hehe.

Poděkování:
V první řadě bych rád poděkoval všem zúčastněným za vytvoření velice přátelské a pohodové atmosféry. I kdyby byla akce sebelépe připravená, neměla by šanci se povést, kdyby se nesešli ti správní lidé. Přednášejícím děkuji za úsilí a čas, který věnovali přípravě svých přednášek, Maxwellovi za obsluhu techniky, dále pak personálu sportbaru „U Zábranských“ za bezvadnou obsluhu a v neposlední řadě také Jardovi Dufkovi za to, že mi vrátil mikrofon 🙂

Rekapitulace:
Nejprve trochu statistiky
1. srazu se zúčastnilo 37 osob
2. již 68 rybářů
3. lehce přes 100 lidí, loni se nás sešlo 135 a letos 140, přičemž celková kapacita místa činu činí 150 osob. Všichni, kteří si zarezervovali místo a bez omluvy nepřišli, se už na další sraz KP nepodívají – svým neférovým jednáním si vysloužili místenku na Black listu. Celkově vzato, mám coby pořadatel z dnešní akce dobrý pocit, i když si jsem vědom dvou nedostatků:
1) nekvalitní ozvučení – technika je bohužel taková jaká je a těžko mohu nutit majitele baru k zakoupení lepší.
2) Předimenzovaný program – bylo toho prostě příliš. Napříště něco ubereme, aby to nebyl takový kvapík.
Co bude za rok? To ještě netuším, ale za celou Kapří Pohodu mohu už teď slíbit, že se opět pokusíme zvednout laťku o něco výše a zkusíme na příští sraz KP dotáhnout i nějakou rybářskou persónu z Anglie.

S pozdravem „Co sežereš, nechytíš“
Miras – Kapří Pohoda

Sdílejte
Předchozí článekSraz Kapří pohoda 2008
Další článekSraz Kapří pohoda 2010
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..