Když jsem byl v polovině listopadu s Honzou na rybách, začali jsme pomalu dávat dohromady další sraz KP. Vytyčili dva zásadní cíle:

1) stanovit seznam potencionálních hostů (ty jsem později kontaktoval), což nebyl zas takový problém.
2) stanovit datum, kdy sraz uskutečníme.

Bod 2) nebyl zas až tak jednoduchý – museli upustit z našeho tradičního termínu (poslední únorová sobota), jelikož na únor byly již naplánovány dvě velké kaprařské akce – Carp Show Bohemia a Carp Show Slovakia. Prakticky nebylo moc možností na výběr, proto jsme se rozhodli pro datum 19.01.2008. Místo činu bude stejné jako loni – Sportbar „U Zábranských“ v Praze – Karlíně. Dohoda s majitelem baru p. Mužátko proběhla stejně jako loni – tedy bez nejmenšího problému, ve všem nám vyšel vstříc. Dá se říci, že jedinou na jednu stranu potěšující, ale na druhou stranu nepříjemnou věcí byl fakt, že jsme museli odmítnout zhruba 40 zájemců, neboť kapacita 150 osob byla naplněna již 14 dní po zveřejnění oznámení o konání akce.

Pátek 18.01.2008:
21:00 – zítra ráno to propukne. Před pár minutami jsem navedl k sobě domů Sebastiana s Maxem z Black Label Baits, a teď už sedíme v příjemné hospůdce ve Vršovicích a klábosíme, jak jinak než o rybách. Jedna taktová statistická vsuvka – loni vyrobila firma BLB 30 tun boilies a 2 tuny plovoucího boilies! Zajímalo by mě, kolik náklaďáků by se naložilo těmi 2 tunami plovouček:-).
24:00 – jdeme spát
Den „D“ – Sobota 19.01.2008:
00:28 – mám telefonát od Tula, který je momentálně doslova nasračky. „Kdy a kde se koná sraz KP?“. V ten moment bych ho nejspíš zabil:-). Těší mě jen to, že svými telefonáty „obšťastnil“ i jiné kamarády:-).
08:45 – sraz s Honzou a Rafanem, kteří mají totálně nabouchanou Octávku s vozíkem na cestu na Cassien. Parkuji jejich oře v podzemních garážích firmy, kde pracuji, aby o svůj cajk nepřišli dříve než večer vyrazí na cestu do Francie…
09:15 – Honza a já se scházíme s Pavlinem „U Zábranských“.
09:30 – začíná registrace – každý z návštěvníků obdrží cedulku se svým jménem a zároveň i pořadovým číslem, jehož důležitost se projeví až při losování tomboly.
10:15 – snaha rozchodit DVD od BLB se snímkem „Sweet water“ o Cassienu, které jsme tu pouštěli už loni. Mělo to být takové naladění pro první debatu. Přestože jsem den předtím toto DVD vyzkoušel u sebe doma, tak tady prostě nechodí… Kurva… Má to být první bod programu a jelikož to nefunguje, tak hled od začátku budeme muset improvizovat. Honza s Pavlinem jedou ke mně domů pro můj DVD přehrávač.
10:15 – „Cassien včera, dnes a zítra“ v podání Jardy Těšínského a Jirky Pacovského – zajímavé zamyšlení nad tím, jak to tam vypadalo kdysi, kdy tam bývalo méně ryb i rybářů. Bohužel ty doby již pominuly a i když se tam dají nachytat hodně velké ryby, tak zlaté časy i sláva Cassienu jsou již minulostí. Dál už nebudou následovat časové údaje, protože čas se stal tím, co jsem zcela přestal vnímat.
Je libo něco ochutnat či očuchat? Pak nastal ten správný čas – lahůdky a vše potřebné pro ulovení našich šupinatých kámošů nám právě představují firmy Jet Fish, Chytil, Top Secret a Carp Devil Baits. V průběhu prezentace se podařilo Pavlinovi a Honzovi přivézt DVD přehrávač, který zdárně zprovoznil Maxwell.
Před několika desítkami minut tu probíhala debata o Causu a právě teď je vhodný okamžik stylově ji uzavřít. Nic se rozhodně nehodí lépe než skvělé DVD „Sweet water“ od Black Label Baits, které jsme tu sice promítali už loni, ale je natolik dobré, že absolutně neuškodí, když ho pustíme i teď. Tolik důstojná tečka za Cassem.
Následuje přednáška Michala Kučery a Karla Jakubův na téma „Chyby a problémy při výrobě boilies“. Mik je tentokrát v roli předskokana, který má za úkol dovést obecné poznatky o výrobě boilies až do fáze, kdy na něj bude moci navázat praktik Karel. Dle mého názoru se mu to zcela podařilo. Přednáška Karla byla velice zajímavá, bohužel jím předávané postřehy a zkušenosti se tak nějak ztratili v hlučícím davu, k čemuž zřejmě i nemalou měrou přispěl Karlův hlav „uspavače hadů“ a určitě i nervozita. Už jsem se s Karlem domluvil na tom, že jeho přednáškou obohatím článek o výrobě boilies na našich stránkách.
A je tu prezentace č. 2 – na řadu přichází Black Label Baits, Mikbaits, CCMoore a VASR.
Jedeme dál. Před více než měsíce jsem se ptal Sebastiana z BLB na otázku: „Které DVD je lepší – Sweet water nebo to nové Marocco?“. Dostalo se mi odpovědi, že Sweet water je v porovnání s Maroccem jen slabým odvarem. Na srazu CC na Rozkoši už borci z BLB promítali verzi, která měla cca. 20 minut a u nás prý ukáží verzi, která je jednou taková… Uvidíme… A viděli jsme – bomba, paráda, nádhera, špica – napadají mě jen samá podobná slova. Už teď jsem zvědav, s čím se Bleklejbláci vytasí za rok..
Představení časopisu „KAPR“ Jakubem Vágnerem, který byl, po představení časopisu, ochoten odpovědět prakticky na cokoliv… Myslíte, že se někdo zeptal Jakuba na některou z nejasných věcí, týkajících se jeho osoby, které se prakticky stále dokola a donekonečna propírají na Mrku? „Ani hovno, šéfe…“ Zase jsme se dostali zpátky k tomu, že český rybář je hrdinou pouze za klávesnicí svého počítače.
Prezentace č. 3 – na scénu přichází Karel Nikl, Vision Baits, Carp „R“ Us (bižuterie), Leon Hoogendijk (pruty, bižuterie) a Pustil. Dokoštováno, dočucháno…
Nastává čas vrcholu dnešního odpoledne, nastává čas „Sedmi statečných“. A kdo to bude letos? Petr Hošek (Koloušek), Mira Ešpandr (Ešpi), Aleš Moc (Rafan), Martin Matuš, Sebastian Rozwadowski, Karel Nikl a Vláďa Krpeš. Debata probíhala v přátelském a pohodovém duchu a byla vším, jen ne nudou… Po několika otázkám převzal Jarda Dufek spontánně a zcela dobrovolně moderátorské otěže a dokonce se mu podařilo dostat na podium i zuby nehty bránícího se Vaška Adama, jehož tiskovým mluvčím se po malé chvilce stal Karel Kuchař (Lišejník):-). Kdybych Dufína neuťal, tak tam možná moderuje ještě dnes, tak ho to chytilo:-).
Je skoro po všem – zbývá jen maličkost – rozdat věci z tomboly… No, maličkost… Letos se nám tu sešlo tolik cen, že byl spíš problém něco nevyhrát… A přeci se to povedlo, viď Pavline:-). Stejně jako loni, tak i letos došlo k několika zajímavým výhrám – Jarda Těšínský vyhrál svoje výrobky, Michal Kučera dostal kalendář svůj vlastní, 2 borci od Mastercarp vyhráli také věci, které věnovala jejich firma do tomboly a Kocháč si odnesl pelety od Carp Devil Baits:-). Je hotovo… Pár slov na rozloučenou a máme to všichni pro letošek za sebou… Není však třeba zoufat, neboť konec oficiální části neznamená nic jiného než začátek afterparty:-).
Závěrem se rozhodně sluší poděkovat všem účastníkům za vytvoření pohodové atmosféry, naším hostům za trpělivost a vervu, se kterou čelili dotěrným dotazům, celému personálu sportaru za vzornou obsluhu a majiteli sportbaru „U Zábranských“ p. Mužátko za bezvadnou přípravu organizačního zázemí. Coby organizátor mám z průběhu celé akce dobrý pocit, a věřím, že si to užili všichni zúčastnění do jednoho, alespoň tomu napovídají kladné ohlasy, které jsme zaznamenali…
Tak čau a zase příště…

Rekapitulace:
Letošní ročník byl o velké improvizaci, ale vzhledem k tomu, že to poznal jen málokdo, lze hovořit o tom, že jsme se s tím dobře vypořádali. Zase jsme se posunuli o kus dál. Mám na mysli rekordní návštěvu 135 osob, počet prezentujících se firem a i skutečnost, že letos poprvé jsme museli některé účastníky odmítnout a nebylo jich zrovna málo – cca. 40. Aby byla statistika úplná je třeba zmínit některá čísla z minulosti – 1. ročníku se zúčastnilo 37 osob, následujícího již 68 rybářů, loni se nás sešlo něco málo přes 100 lidí a letos 135… Příští rok už sportbar „U Zábranských“ určitě naplníme tak, že bude místenka i na hajzlíku:-). Tombola byla letos tak bohatá, že jen několik málo nešťastníků nic nevyhrálo… Nemohu nezmínit jednu historku. Ptal jsem se barmana, zda nějak někomu nevadí spící, značně unavený Pavlin a dostalo se mi bravurní odpovědi: „Vždyť je v pohodě, teda alespoň to má napsáno na zádech:-)“. Miras

Sdílejte
Předchozí článekSraz Kapří pohoda 2007
Další článekSraz Kapří pohoda 2009
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..