Koncem července loňského roku mě kamarád Jirda přivedl na myšlenku uspořádání setkání rybářů v jeho hospůdce v Hrubém Jeseníku u Nymburka. Tehdy to bylo ještě spíš jen takové “plácnutí do vody”, ale když jsem o tom s Jirdou hodil řeč v září na naší společné výpravě za finskými štikami na Alandy, začal ten nápad nabývat již konkrétnějších rozměrů. Takže místo by bylo, teď ještě doladit “pár drobností” – stanovit datum, zajistit zajímavé hosty, vymyslet program pro zúčastněné a hlavně pozvat si partičku pohodových lidí, kteří přispějí k vytvoření příjemné přátelské atmosféry. Vše zajištěno a může to propuknout…..

Je sobota 19. února 2005 a právě začíná historicky 1. setkání Kapří pohody! Místo – hospoda “U Pytláka” v Hrubém Jeseníku u Nymburka, plánovaný počet účastníků – 37 osob! Bohužel už od včerejšího večera mi chodí omluvné SMS nebo maily: “Sorry, ale nepřijedu, mám teplotu, skolila mě chřipka”. Chřipka, chřipka, chřipka….nemoc se holt naplánovat nedá…. Co se dá dělat, musíme se s tím nějak poprat.
Do 13:00 byla většina ohlášených účastníků již na místě, a proto jsme se přesunuli na pole nedaleko místní rozhledny, kde jsme uspořádali soutěž v hodu na cíl (bójku) na 50 a 80m (kategorie). 1 bod = 1 cm. A co se vlastně hodnotilo?
1) spolehlivost – součet bodů, dosažených v jednotlivých kategoriích – 1., 2. a 3. místo
2) přesnost – nepřesnější hod v každé kategorii – jen 1. místo
3) Nejspolehlivější vrhač – součet všech hodů z obou kategorií – jen 1. místo
4) Nejpřesnější házeč – součet nejpřesnějších hodů z obou kategorií – jen 1. místo
5) Nejnepřesnější hod = cena útěchy
Ještě zde pro zajímavost uvádíme výsledkovou listinu
Za dvě a půl hodinky bylo odházeno, a tak jsme se přesunuli zpět do hospůdky, kde byla na programu diskusní část večera. Ještě groček na zahřátí a můžeme začít. Tak jako minulý týden v Raspenavě, i u nás dostal úvodní slovo Michal Kučera, který nejprve hovořil na téma petice K-70 (pár podpisů zase přibylo) a poté se rozpovídal o své knížce “Lov kaprů na českých vodách”. Jak to shrnout? Zkrátka velice příjemná debata plná zajímavých informací. Velice mě potěšilo, že diskuze kolem K-70 se týkala jen tohoto problému a nezvrtlo se to ve “vylívání srdíček” nad všemi bolístkami sportovního rybolovu v Čechách, jak se v poslední době stává zvykem…. Jsou-li kolem vás rozumní lidé, pak jde vše tak nějak samo…
Následovala malá “občerstvovací pauza” a po ní volná diskuse s panem Jaroslavem Antošem, spolumajitelem firmy JSA. Živě se debatovalo nejen o výrobcích z řady Carp System, které zná snad každý kaprař, ale také o výrobcích firmy Richworth, o tom, co chybí v sortimentu JSA, jaké změny chystají do letošního roku apod. Bylo velice zajímavé slyšet názory člověka, který se na problémy kaprařů dívá zcela jinýma očima, a to očima obchodníka. Troufám si tvrdit, že celá diskuse byla přínosem pro obě strany. My jsme měli možnost získat informace, ke kterým bychom se jen velice těžce dostávali a p. Antoš si zcela jistě odnesl několik inspirativních nápadů a návrhů na zlepšení přímo od těch, kteří výrobky z řady Carp Systemu aktivně používají.
Jelikož i přemýšlení spaluje energii, je potřeba ji průběžně doplňovat – proto je tu “občerstvovací pauza č.2”. Po kvalitním gáblíku ještě kafíčko na probuzení a pokračujeme v akci. Výsledky odpoledních závodů jsou již známy (bravurně je spočítal Honza), a tak můžeme přistoupit k vyhlášení výsledků a předání (snad) hodnotných cen (hlavně chlast a krmení). Bouřlivý potlesk, provolání slávy vítězům, pár fotek na památku, a je to za námi.
Dle programu měl následovat “zlatý hřeb dnešního večera” – diskuze s Ivošem Slámou, ale i jeho dostala ta “bestie Chřipka”, takže nám nezbylo nic jiného než změnit plány a použít náhradní variantu – promítání videa o kaprech od p. Zelenky. Jak bych to popsal – nebylo to špatné, některé záběry byly skutečně nádherné, ale na můj vkus to přespříliš smrdělo reklamou. Každopádně je to vynikající záležitost na příjemné odreagování se a pro zpestření dlouhých zimních večerů. Ještě taková drobnost, která rozesmála všechny přítomné – při promítání videa dvakrát vypadl zvuk a na krátký okamžik se přepnul na klasickou TV, vznikly z toho dost komické situace. Přestavte si lítý souboj s velkým kaprem, kapr je již unaven a pomalu si lehá na bok na hladinu, a v tom se ozve:”U mě je všechno v pořádku, jen jsem udělal chybu!”. Kaprovi, je zřejmě jasné, že narazil na vyznavače “chyť a pusť”, proto je v (kapří) pohodě :-))) Další situace – borec zdolává z lodi kapra, vysilující záležitost, tah jak blázen, síly ubývají, lovec vypadá už dost unaveně, napětí….. v tom hláška č.2: “Paní učitelka byla taky hotová!”. Takže borče! nic si nedělej z toho, že už jsi úplně hotovej, nejsi v tom sám….:-))
Po videoprojekci, kolem deváté hodiny večerní, začaly naše řady čím dál tím více řídnout, vše zajímavé bylo již řečeno, ceny rozdány a domů ještě daleko…. Nakonec nás zůstalo jen pár – Michal Kučera a dalších 5 rybářů. Prohrabávali jsme se Michalovou “tackle case” – taštičkou na bižuterii a zkoumali jeho, občas dost nepochopitelné, montáže. Alespoň pro mě to bylo dost poučné, ale ještě zdaleka nejsem v situaci, abych byl nucen vymýšlet a zkoušet podobné “bejkoviny”, k tomu se ještě budu muset pomaličku prokousat …. Bylo půl desáté a bylo už úplně po všem. Nikdo už zde nezůstal, jen vzpomínky na skvěle prožitý večer. Já osobně hodnotím dnešní akci za velmi vydařenou, i přes komplikace, které nám způsobila chřipková epidemie. Každopádně to byl dobrý startovací můstek k ustanovení tradice “Setkání Kapří pohody” pro další roky.
Na závěr bych připojil ještě několik poděkování – v první řadě našim čestným hostům Michalu Kučerovi a Jaroslavu Antoši za to, že si udělali čas a přišli mezi nás, dále pak Jiřímu Drieselovi – Ryb. potřeby Black Bass, Slezská 44, Praha 2 za zapůjčení prutů, kterými jsme odházeli naše závody, panu Zelenkovi, firma Mr. Green, že nám dovolil promítat svou videokazetu, kamarádovi Jirkovi Chumlenovi (Jirda) za poskytnutí “útočiště” ve své hospůdce a samozřejmě všem zúčastněným za vytvoření velice příjemné, přátelské atmosféry.
Za celou Kapří pohodu přeje hodně úspěchů

Sdílejte
Další článekSraz Kapří pohoda 2006
mm
Fotograf, pisálek, neúnavný entuziastik, komunikátor… Neustále se snažím posouvat své (i společné) hranice, v rámci možností, co možná nejdál :)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..