O nás aneb jak to vlastně začalo… “Události posledních pár let…”

V létě roku 2003 se zformovala partička rybářských nadšenců (Jirka, Petr, Honza, Milan a  Miras) a začali spolu jezdit k vodě. Milan byl můj spolužák ze školy, Jirku jsem zkontaktoval prostřednictvím www.mrk.cz,  Honza si mě našel stejnou cestou jako já Jirku a Petra jsem poznal prostřednictvím Jirky.  Stále bylo o čem diskutovat a bylo to fajn…

Začátkem roku 2004 jsme se sešli v hospůdce v Mladé Boleslavi a řekli si, že by nebylo špatné založit vlastní webové stránky, které by sloužili jako kronika našich výjezdů za rybami. Ze dvou navrhovaných pojmenování www.kapripohoda.cz nebo www.honnakapra.cz zvítězil ten první. Honza, coby osoba zdatná v PC, se chopil úkolu tvůrce stránek a webmastera a tato funkce mu zůstala až dodnes. Na jaře jsme se nepohodli s Jirkou, a proto byl odejit. V průběhu stejného roku s námi začal jezdit k vodě i Honzův kamarád Pavlin. Byl jsem proti tomu, aby se rozšiřoval počet členů KP, a drželo mě to celkem dlouho :-).

V únoru 2005 jsme uspořádali 1. sraz KP. Ta akce byla uspořádána tak trochu z hecu, nikdo z nás tenkrát netušil, zda bude mít vůbec někdy nějaké pokračování. Budoucnost ukázala, že právě zde byl položen základní kámen akce, která pravidelně zpestřuje nám, našim přátelům a spoustě dalších kaprařů  dlouhé čekání na dny, kdy poleví ledy a budeme moci zase konečně vyrazit k vodě.  I v tomto roce došlo k obměně kádru KP – v srpnu jsme mezi sebe přijali Pavlina, začínajícího kapraře a vynikajícího kuchaře.

V únoru 2006 proběhl druhý sraz KP, který jsem přesunuli z venkova do hlavního města, a to především kvůli snadné dostupnosti prakticky odkudkoliv z ČR. Na jaře z řad KP odešel Milan, a to ze soukromých a pracovních důvodů –  prostě nezvládal jezdit na ryby a to trvá, k jeho smůle, dodnes.

Rok 2007 jsme již tradičně odstartovali dalším, tentokrát třetím, srazem KP, jen jsme opět změnili místo, a to především kvůli větší kapacitě míst. Letos poprvé tu máme i hosty ze zahraničí (Slováky nepočítám, ti jsou naši 🙂 ), a to kluky z Black Label Baits z Německa. Asi se jim u nás zalíbilo, protože od té doby k nám jezdí pravidelně. V říjnu s námi přestal komunikovat Petr, a to z důvodů, které zná jen on. I když jsme doteď v kontaktu, tak už to není a nebude jako dřív. Od této chvíle lze říci, že KP tvoří jen „tvrdé jádro“ ve složení Honza, Pavlin a Miras. Jelikož si nějak výrazně nelezeme na nervy, tak předpokládám, že budeme fungovat ještě hodně dlouhou dobu.

Leden 2008 a již 4. sraz KP . Karta se obrací – již není třeba nikoho přesvědčovat, aby s námi přišel posedět a pokecat, stačí jen  oznámit termín akce. Letos poprvé zájem převyšuje kapacitu pronajatých prostor. Mirasovi začínají vycházet články o rybařině v časopisech. Začínáme zlehka koketovat s myšlenou účasti na Word Carp Classic 2009 a v prosinci se nám daří přihlásit se, s přispěním paní Štěstěny a pana Džejtýho :-),  na tyto,  bezesporu největší kaprařské závody planety.

Nepřekvapím – rok 2009 je zahájen 5. srazem KP.  Pomalu si začínáme pohrávat s myšlenkou, že by bylo dobré najít prostory s větší kapacitou. Možná však naši akci ponecháme v režimu „Club V.I.P.“ – tedy v režimu malé, ale prestižní akce jen pro zvané. Na popud Honzy se začínají tvořit nové stránky KP a také logo KP prochází svou zásadní proměnou.

WCC 2009 nedopadlo zrovna nejlépe – mizerný los nás předem odsoudil k roli pozorovatele.

Rok 2010 byl pro Kapří pohodu svým způsobem zlomovým. Natočili jsme video pro Mrk a v září se podruhé zúčastnili WCC 2010, tentokrát však s mnohem lepším výsledkem než před rokem. Skončili jsme na 2. místě, což se nikdy před námi ani po nás nikomu z českých týmů nepodařilo (zatím do r. 2015). Tento úspěch nám přinesl mnoho dobrého, ale také spoustu zášti, mj. i od lidí, od kterých by to nikdo z nás nečekal. Mělo to tak asi být.

2011 – druhou sobotu v lednu přeběhl další sraz KP. Pavlin zkusil štěstí na WCC 2011, tentokrát však bez zbytku KP, Miras i Honza do velkých závodů hodili vidle.

2012 – naše cesty se tak nějak nepotkávaly – tuším, že ten rok jsme společně na rybách vůbec nebyli, kromě vzácné výjimky – 1. ročníku Línobraní, který pro většinu z nás znamená otevření sezóny. Právě zde začala tradice srandamače jen pro zvané, kterou jsme později rozšířili i o další akce podobného druhu. Jak název napovídá, preferovanou rybou je lín – tzn. 1cm lína se hodnotí 3 body, kapr a amur pak po bodíku. Miras změnil lokál – přestal jezdit na Labe i Jizeru a začal chytat na Orlíku, kde koupil chajdu.

2013 – Rok jsme zahájili srazem KP, pokračovali Línobraním, na jaře jsme převzali pořadatelství Ritchi cupu (a přejmenovali na Kaprobraní), které v tuto dobu bylo ještě dvoukolové (jaro, podzim). Zde se, na rozdíl od Línobraní, jede na kila a cíleně se chytá kapr a amur. Na Kaprobraní jsme s sebou začali brát i naše děti.

2014 – Jubilejní 10. sraz KP, který jsme obohatili o striptýzek, který se tak nějak ujal, proto ho davu dopřáváme rok, co rok. Pak už jen Línobraní, Kaprobraní a Mirasův podzimní návrat na dravce na finské Alandy.

2015 – KP, Línobraní, Kaprobraní, první ročník Family cupu (závody pro rodiny s dětmi) a na závěr sezóny Všechnobraní. Family cup – boduje se kapr a amur nad 60cm – co cm, to bod, každý si své bodíky zapisuje sám. Všechnobraní – cílem je ulovit, co nejvíce druhů ryb. Co druh, to bod. Další bonusový bod lze získat za největší ulovenou rybu od daného druhu ze všech účastníků. V případě rovnosti bodů rozhoduje větší chycený perlín.

2016 – je květen a máme již za sebou KP sraz, 5. ročník Línobraní a další ročník Kaprobraní, další akce jsou již naplánované a proběhnou v tradičních termínech. Je začátek května a spouštíme zbrusu nové stránky Kapří pohody.

Epilog

KP je parta tří kluků, kteří spolu jezdí na ryby a vše si zaznamenávají. Vést své stránky jako kroniku bylo vlastně úkolem, který si vytyčili na úplném začátku, a to se jim zatím daří.
Už teď mě baví pozorovat vývoj, kterým jsme prošli za těch pár let, baví mě pozorovat, jaké jsme dělali chyby, baví mě pozorovat změny ve strategii lovu, změny v myšlení….. A už teď se těším, jak se  na celou historii KP podívám za 10, 20 či 30 let. Těším se, jak si z nás naše děti budou dělat srandu, protože asi těžko pochopí, že „tenkrát“ se chytalo úplně jinak než „teď“ v jejich době.
Myslím si, že fungujeme především díky tomu, že  schopnosti každého z nás jsou úplně jiné a tudíž se „efekt synergie“ může plně realizovat.
Pavlin – technický typ – manuálně velice zručný, kuchař par excellence.
Honza – manuálně nešikovný, avšak velice šikovný IT maník – tvůrce KP stránek.
Miras – tvůrce kontaktů, pisálek.

Držím nám palce!

Miras

[vc_text_separator title=”TÝM KAPŘÍ POHODA” border_width=”10″]
[vc_text_separator title=”Honza”]
[vc_text_separator title=”Miras”]
[vc_text_separator title=”Pavlin”]