Hnusný počasí mi na rybách nevadí, naopak a tak se zrodil příspěvek Krátkodobá vycházka jako z učebnice. Tenhle květnovej den to bylo přesně podle mejch představ. Od rána sychravo, deštivo a já hned věděl, že odpoledne vypadnu k vodě. Ne, k řece se mi nechtělo, tu si užiju až budou vedra, ale lákal mě náš rybník, kterej v tomhle počasí určitě nebude obsypanej. Rád ho navštěvuju především v zimě, v pozdním podzimu nebo v brzkém jaru a vím, že v něm plave několikero větších ryb a je fajn se o ně pořád pokoušet a občas je chytit přes spoustu násadové ryby a množství rybářů, kteří zde vytváří velký tlak. Baví mě chytat i bez předkrmení a zkoušet rybu lapnout v té dané situaci.

Dorazil sem po čtvrtý hodině, nikde nikdo a už tohle mě hodilo do pohody. Vytunil sem koncový  momtáže a nástrahy a poslal sem je přesně na vytipovaný místa… Konečně klid na trochu mátovýho čaje z termosky a knížku.

Do sedmý hodiny sem vytáhnul tři “násady” kolem 60cm, takže vše bylo v pořádku, záběry a zdolávačka byly… Třešničkou byly dvě jízdy (každá z jiného místa), které mi daly možnost zdolat na můj “jemno styl” ryby 7 a 8 kg. Obě ryby jsem si zdokumentoval v podobě krátkého videa, které přikládám. Po osmý hodině sem to zabalil a šel domů, nic se nemá přehánět a já nechtěl tuhle krátkodobou vycházku zbytečně přetáhnout.

PS: Neřeším pozadí, revír je pod velkým tlakem. Vím, že nejde profláknout už profláknuté…

[vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=dd4wmy38VIU”]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..