Tenhle příspěvek, Co rok to 10 pokaždé jinak, mi začal dávat smysl až o tři roky později. Začalo to skoro jako každá podobná věc, vyhecováním… V průběhu zimy jsem s kámošema řešil pořád dokola jestli je na našem mini rybníku “kousek” nad +10kg.
Věděli jsme, že sem tam se nějaká ryba k osmi kilům lapne, ale nebyl žádný hmatatelný důkaz o tom, že by někdo, jak se říká uletěl.
Něco jsem si zjistil, vybral místečko a začal z jara přikrmovat (2010). Člověk tohle musel řešit potají, jinak si neměl šanci na místo sednout. Pamatuju si, že mi to napoprvý na víkendovku vyšlo v dubnu, foukal studenej zápaďák a ke spoustě násady se mi k sobotnímu poledni rozjel s hákem v hubě ON 🙂 Byl sem pyšnej na první oficiální desítku!
Další rok, tuším, že to byl už květen (2011), jsem si vybral jiný místo a zkusil jít cíleně ulovit velkýho amura. Viděl sem dva 15+ na břehu, tak sakra proč to taky nezkusit. Nakonec se z toho vyklubal kap(r)itální kousek 13+
A třetí rok (2012)… To byla taky sranda … Vyrazil sem k vodě poprvé, jeden z prvních březnových dnů. Vzpomínám si, že jsem nasadil desítku hák, bílou plovku 8mm (klasická antiperle) a začal jsem rozbalovat druhej prut. Do toho bum a byla na břehu krásná “dvanáctka”. První záběr, první ryba a pecka. Konečně jsem taky zažil začátek sezony “na náhoďáka” 🙂
Nechávám úmyslně tenhle příspěvek rozepsaný, protože ten amur …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..